×

فشار چند کشور مطرح به IOC؛ روسیه باید از المپیک محروم شود

 • کد نوشته: 4303
 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۷
 • 110 بازدید
 • ۰
 • انتظار می‌رود کمیته مستقل بررسی پرونده دوپینگ گسترده در ورزش روسیه تا ۱۰ روز دیگر گزارش نهایی خود درباره این پرونده را منتشر کند. گفته می‌شود این پرونده حاوی نکات بسیار زیادی درباره دست داشتن دولت روسیه در این دوپینگ‌ها است. روزنامه نیویورک تایمز آمریکا امروز در گزارشی نوشت ۱۰ کشور مطرح دنیا منجمله آمریکا، […]

  فشار چند کشور مطرح به IOC؛ روسیه باید از المپیک محروم شود
 • انتظار می‌رود کمیته مستقل بررسی پرونده دوپینگ گسترده در ورزش روسیه تا ۱۰ روز دیگر گزارش نهایی خود درباره این پرونده را منتشر کند. گفته می‌شود این پرونده حاوی نکات بسیار زیادی درباره دست داشتن دولت روسیه در این دوپینگ‌ها است.
  روزنامه نیویورک تایمز آمریکا امروز در گزارشی نوشت ۱۰ کشور مطرح دنیا منجمله آمریکا، کانادا و اسپانیا با ارسال نامه‌ای به کمیته بین‌المللی المپیک از این نهاد بین‌المللی خواسته‌اند روسیه را به دلیل دوپینگ سازمان‌یافته از رقابت‌های ریو ۲۰۱۶ کنار بگذارد.
  براساس گزارش این روزنامه این نامه را بیشتر از ۲۰ سندیکای ورزشکاری رسمی از سراسر جهان امضا کرده‌اند.
  خبرگزاری روس “تاس” گزارش داده رئیس کمیته ملی المپیک آمریکا در پیش‌نویسی که پیش از ارسال این نامه به توماس باخ رئیس IOC نوشته، مدارکی از دوپینگ گسترده در روسیه ارائه داده.
  ترویز بایگات در این پیش‌نویس نوشته: کمیته مستقل که جامعه بین‌المللی ورزش به آن احترام می‌گذارد و توسط وکیل برجسته آقای “ریچارد مک‌لارن” رهبری می‌شود سازوکار گسترده‌ای از دوپینگ را تایید کرده. این سازوکار سیستماتیک که با حمایت اسپانسرها و دولت ایجاد شده، شوکه کننده است. براساس تایید این کمیته، دوپینگ در رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی روسیه و بسیاری از رقابت‌های بین‌المللی وجود داشته.
  خبرگزاری “تاس” که مدعی شده این پیش‌نویس را در اختیار دارد، در بخش دیگری از قول “بایگات” نوشت: مک‌لارن تایید کرده این دوپینگ با حمایت وزارت ورزش و دولت روسیه انجام شده است. با این مدارک غیرقابل انکار، ثابت می‌شود روسیه روح ورزشکاری که شعار اصلی المپیک است را زیرپا گذاشته.
  گفته می‌شود در صورتی که کمیته مستقل بررسی این پرونده به IOC پیشنهاد بدهد که روسیه را از المپیک کنار بگذارد، این نهاد بین‌المللی، این پیشنهاد را می‌پذیرد.
  “گریگوری روچنکوف” رئیس سابق آژانس مبارزه با دوپینگ موسکو حدود شش ماه پیش در گفت‌وگو با نشریه نیویورک تایمز از دوپینگ گسترده ورزشکاران روسیه با حمایت وزارت ورزش این کشور خبر داد. هرچند روسیه بارها این ادعاها را تکذیب کرد اما از آن زمان، بارها مدارک مختلفی در تایید آن منتشر شده است. درحال حاضر چند تنیسور، دونده و وزونه‌بردار روس به دلیل دوپینگ محروم هستند.

  منبع: وبسایت رسمی برنامه ۹۰

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4303

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *