×

فعالیت ۸۵ شرکت دانش بنیان در گیلان

 • کد نوشته: 91572
 • ۱۴۰۲-۰۵-۲۳
 • 111 بازدید
 • ۰
 • رییس مرکز آموزش بازرگانی گیلان گفت: وجود ۸۵ شرکت دانش بنیان در گیلان نشانگر لزوم همت مضاعف برای ارتقای کمی و کیفی فعالیتهای دانش بنیان در عرصه صنعت استان است. به گزارش گیل و دیلم ، روهام قلیچی در نخستین مراسم “تجلیل از واحدهای شهرصنعتی رشت با رویکرد فناورانه” که با تقدیر از ۱۷ شرکت […]

  فعالیت ۸۵ شرکت دانش بنیان در گیلان
 • رییس مرکز آموزش بازرگانی گیلان گفت: وجود ۸۵ شرکت دانش بنیان در گیلان نشانگر لزوم همت مضاعف برای ارتقای کمی و کیفی فعالیتهای دانش بنیان در عرصه صنعت استان است.

  به گزارش گیل و دیلم ، روهام قلیچی در نخستین مراسم “تجلیل از واحدهای شهرصنعتی رشت با رویکرد فناورانه” که با تقدیر از ۱۷ شرکت برتر شهرصنعتی رشت همراه بود، گفت: شرکت‌های برتر شهرصنعتی رشت با معیارهایی همچون تولید و خدمات دانش بنیان، آموزش های دانش بنیان برای کارکنان، همکاری با موسسات تحقیقاتی و پژوهشی، تجهیز و نوسازی و نوآوری در محصول و فرآیندهای تولید، مورد ارزیابی کمیته ای متشکل پارک علم و فناوری، دانشگاه فنی و حرفه ای، شهر صنعتی رشت و مرکز آموزش بازرگانی قرار گرفته و ۱۷ شرکت در این رویداد منتخب و مورد تجلیل قرار گرفتند.

  وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت حوزه دانش بنیان گفت: برای توسعه دانش در صنعت باید بدانیم مسائل اصلی کشور حول کدام محور ها است و راه حل مسائل چیست.

  قلیچی ادامه داد: امر پژوهش مختص دانشگاه و موسسات پژوهشی است ولی حل مسایل و مشکلات کشور در حوزه تکنولوژی وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

  وی با بیان ضرورت ورود دانشگاه ها در مباحث دانش بنیان افزود: توسعه فعالیت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها امری است که در آن دانشجو باید محور حل مسایل قرار بگیرد و از فضاهای خوب ایجاد شده در دانشگاه ها برای فعالیت‌های دانش بنیان با هدف حل مسائل و مشکلات صنعت مورد استفاده قرار گیرند.

  وی، عدم آشنایی دستگاه‌های اجرایی با قوانین ارزیابی صلاحیت شرکتهای دانش بنیان و انواع محصولات و خدمات دانش‌بنیان، عدم همکاری موثر دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر و شناخت محصولات و شرکت‌های بین رشته ای، مشکل برخی فناوران استان در حوزه تجاری سازی محصولات، عدم محوریت دانشگاه های استان در اکوسیستم دانش بنیان، نقش کمرنگ شرکت‌های خلاق در ورود به حوزه دانش بنیان، کمرنگ بودن استارتاپ ها در جذب سرمایه‌گذار، عدم استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی در انتقال تکنولوژی و دستاوردهای فناورانه به خارج از کشور را از جمله معضلات موجود در این عرصه عنوان کرد.

  قلیچی با اشاره به آمارهای موجود گفت: هم اکنون ۸۵ شرکت دانش بنیان در سطح استان گیلان در حال فعالیت هستند و این در حالی است که حداقل ۲۰۰ شرکت صنعتی در استان قابلیت تبدیل شدن به شرکت‌های نوپای دانش بنیان را دارند و این تعداد، نشانگر ضرورت همت مضاعف برای ارتقای کمی و کیفی فعالیتهای دانش بنیان در حوزه صنعت است.

  وی افزود: البته افزایش رویکرد به سمت دانش بنیان شدن شرکت‌های فعال در گیلان نیازمند ترویج و ارائه مشاوره‌ های لازم در این زمینه است که مرکز آموزش بازرگانی و گروه دانش بنیان کاشف آمادگی لازم برای ارائه این مشاوره ها را دارد.

  به گزارش گیل و دیلم ، شرکت‌های فولاد آناهیتا گیلان، سبحان انکولوژی، شعله صنعت، کاسپین تامین، پایاکلاچ، دیبافراز آرین، دفتر طراحی قوای محرکه فرزانگان، کارآفرینان نسیم گیلان، مجتمع فولاد گیلان، سبحان دارو، پارس زرآسا، بهداشت کار، فرآوری و ساخت قطعات خودرو، زیست فرآورد پارس، صفا درمان کاسپین، پاک پارس پرند و کاوش کنترل به عنوان واحدهای برتر در عرصه فناوری و نوآوری در شهر صنعتی رشت تجلیل شدند

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=91572

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *