خانهاقتصادیفعال سیاسی اصولگرا:...

فعال سیاسی اصولگرا: دولت رئیسی حتی حاضر به کسب مشورت هم نیست

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی گفت: بسیاری آمادگی دارند در این زمینه به دولت کمک کنند، اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم بدنه دولت حاضر به کسب مشورت هم نیست.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از مهر ، حمید رضا ترقی، قائم مقام حزب موتلفه اسلامی با اشاره سخنان اخیر رهبری انقلاب با اعضای خبرگان در خصوص اینکه نوبت مسئولین است، وظایف خود را در برابر مردم انجام دهند، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با اعضای خبرگان فرمودند و نیز از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال استنباط شد، مردم وظیفه وفاداری و پشتیبانی خود را از نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی به نحوه مطلوبی نشان دادند و موجب یاس و ناامیدی دشمن شدند. دشمنی که توطئه‌های متعدد علیه نظام اسلامی انجام داده است.

بخش هایی از گفت و گوی ترقی را در ادامه می خوانید:

این اقبال و وفاداری مردم از آرمان‌های انقلاب علی رغم نارضایتی‌های آنان از وضعیت اقتصادی بوده است. نابسامانی‌هایی که در طول دهه گذشته در کشور ما پدید آمده و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.
مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اعضای خبرگان رهبری این نکته را تأکید کردند که مردم وظیفه خود را بخوبی انجام دادند و امروز بار سنگین مسئولیت متقابل با مسؤلین اجرایی کشور است که برای قدردانی از همت و وفاداری مردم و در جهت حل مشکلات اقتصادی آنها تلاش کنند.
همان طور که مشاهده می‌کنید متأسفانه علی‌رغم اینکه تلاش‌هایی از سوی دولت انجام شده و شیوه‌های گوناگونی برای مهار تورم و کاهش قیمت دلار و ارز به کار گرفته شده، اما شاهد افزایش روز به روز قیمت‌ها و نرخ دلار و کاهش ارزش پول ملی هستیم.
مقام معظم رهبری طی این چند سال بارها تاکید کردند که باید دولت‌ها در جهت افزایش پول ملی تلاش کنند و اجازه کاهش ارزش آن‌را ندهند؛ اما متأسفانه در این رابطه و در راهکارهای مسؤلین یک خلاقیت و ابتکار جدیدی مشاهده نمی‌شود تا شاهد کاهش نرخ ارز در کشور باشیم.
درست است دشمن در یک جنگ اقتصادی با ایران به‌سر می‌برد و انواع و اقسام توطئه‌ها را برای مقابله با رشد اقتصادی کشور بکار گرفته، ولی اقتضا می‌کند دولت برای طراحان این جنگ اقتصادی، فرماندهان قوی که از فهم و تجربه بالایی برخوردار بوده و راهکارهای مؤثر برای پیروزی در این جنگ را می‌دانند، استفاده کند.
بسیاری آمادگی دارند در این زمینه به دولت کمک کنند، اما متأسفانه مشاهده می‌کنیم بدنه دولت حاضر به کسب مشورت هم نیست.
در حال حاضر چند روز است عده‌ای از کارشناسان که پیشنهادات سازنده‌ای برای مهار قیمت دلار دارند، از این‌رو آنها را به مدیر کل ارزی بانک مرکزی معرفی کرده‌ایم تا بتوانند دقایقی کوتاه با آنها حرف بزنند، اما متأسفانه در بانک مرکزی حتی حاضر به شنیدن تلفنی پیشنهاد این کارشناسان نیستند.
اگر دولت از ظرفیت‌های مشورتی نخبگان جامعه استفاده نکند و فقط بخواهد به عقل خود تکیه داشته باشد. به نظر می‌رسد اینگونه مشکلات مردم افزایش پیدا می‌کند؛ لذا مسئولین اقتصادی دولت لازم است ذهن خود را باز کرده و نظرات نخبگان و دلسوزان جامعه بشنوند. در این زمینه یک کنفرانسی مشورتی تشکیل بدهند و با یک عقل جمعی اقدام کنند.
باید گفت عدم پاسخگویی به این ملت وفادار موجب نارضایتی بیشتر مردم خواهد شد و این به ضرر سرمایه اجتماعی مردم و نیروهای انقلاب تمام خواهد شد.
امیدوار هستیم انشاالله توصیه‌های مقام معظم رهبری به دولت و مسئولین اقتصادی کشور مورد توجه کافی قرار بگیرد، زیرا قطعاً دلار ۵۸ هزار تومانی جواب حضور مردم نیست بلکه در واقع بی‌اعتنایی به حضور مردم در ۲۲ بهمن است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

آغاز دوباره بارش باران در گیلان از فردا

بارش تناوبی باران در مناطق مختلف گیلان از فردا به مدت ۳ روز ادامه دارد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان در شرایط فعلی صاف تا نیمه ابریست، اما از فردا بارش تناوبی باران...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد : تردد نوروزی ۱.۵ میلیون خودرو در محورهای گیلان/ افزایش ۱۵ درصدی حجم ورودی ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶ وسیله نقلیه در محورهای استان بودیم، گفت: بالغ بر ۸۸۴ هزار خودرو وارد گیلان...

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد : امدادرسانی به ۱۷۳ حادثه دیده از ابتدای طرح امداد نوروزی در گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر در این استان به ۱۷۳ نفر حادثه‌دیده در ۵۷ مورد حادثه امدادرسانی شده است. به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش غلامی در گفت وگو با...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.