×

قائم مقام دادگستری گیلان: دستگاه قضایی خود را جزیره مستقلی نمی داند.

 • کد نوشته: 3127
 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۰
 • 71 بازدید
 • ۰
 • مراسم تکریم  و معارفه دادستان شهرستان فومن با حضور الهیان قائم مقام  رییس کل دادگستری گیلان و مسئولین شهرستان فومن  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد و حجت الاسلام ایران عقیده به عنوان دادستان فومن منصوب شد و از زحمات آهنی دادستان سابق تجلیل شد . در این مراسم  مجید الهیان […]

  قائم مقام دادگستری گیلان: دستگاه قضایی خود را جزیره مستقلی نمی داند.
 • مراسم تکریم  و معارفه دادستان شهرستان فومن با حضور الهیان قائم مقام  رییس کل دادگستری گیلان و مسئولین شهرستان فومن  در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد و حجت الاسلام ایران عقیده به عنوان دادستان فومن منصوب شد و از زحمات آهنی دادستان سابق تجلیل شد .

  در این مراسم  مجید الهیان قائم دادگستری استان گیلان با گرامیداشت  ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی با توجه به نزدیکی سالگرد هفتم تیر سالگرد شهادت دکتر بهشتی اولین رئیس قوه قضاییه بعد از جمهوری اسلامی بیان داشت: ایشان زحمات زیادی کشیدند که یک نظام قضایی اسلامی را پایه گذاری کنند که امیدواریم همکاران ما بتوانند به قله های رفیع  اسلامی برسند که البته تلاش این است ولی تا رسیدن به مطلوب فاصله زیاد است.

  قائم مقام دادگستری گیلان در ادامه ابراز داشت: مقام معظم رهبری در جایی به مسئولان قضایی  فرموده اند همانطور  که اگر بچه در خیابان مورد اذیت قرار بگیرد می گوید که به پدر و مادرم می گویم، امیدوارم که مردم با اطمینان وقتی ظلمی به آن ها رسید با اطمینان بگویند که به دادگستری شکایت می کنند، وی افزود:  تمام تلاش ما این است که به  اینجا برسیم که البته راه زیادی باقی مانده است.

  الهیان در ادامه مراسم خاطرنشان کرد:این مراسم ها تودیع نیست، تغییر سنگر است، مردم قاضی خوبی هستند و آثار کار ما سال ها در ذهنشان می ماند، همان طور که ورودی شهر این درختان اطراف فومن را می بینیم می گویم خدا پدر کسی که این درختان را کاشته است  بیامرزد، این نشان می دهد این ها در ذهن ما باقی بماند و امیدوارم خدمت ها مورد قبول خداوند متعال قرار بگیرد.

  وی در ادامه گفت: خدمت ها در دستگاه قضایی متصل به ولایت است و ایجاد عدالت و احقاق حق بسیار ارزشمند است و انحراف از آن مورد عتاب و خطاب خواهد بود.

  قائم مقام دادگستری گیلان با اشاره به خدمات دادستان سابق فومن بیان داشت: آقای آهنی به مدت هشت سال تلاش بسیار کردند و اینجا مقتدرانه خدمت کردند و از جمله مدیران موفق بودند،  از خصوصیات بارز ایشان بود که همیشه برخط بودند و همه اطلاعات را داشتند. وی ادامه داد:  از شخص ایشان کسی ناراحتی نداشت و مراجعه کننده زیاد داشتند، امیدواریم هرجا که هستند در سنگر بعدی هم موفق باشند.

  الهیان در ادامه خاطرنشان کرد: ما به عنوان دستگاه قضایی خودمان را جزء حاکمیت دانسته و جزیره مستقلی نمی دانیم و با حفظ استقلال و با رعایت قوانین روسای ما در کنار سایر مسئولین به خدمت مشغول خواهند شد،  آقای آهنی نیز در امور اجرایی نیز بسیار موفق عمل کردند و همه شاهدند که بر حفظ بیت المال چقدر تاکید داشتند.

  این مقام ارشد دادگستری گیلان تاکید کرد: امیدواریم این سنگر را حجت الاسلام ایران عقیده نیز که کارنامه درخشانی دارند ادامه دارند. ایشان سوابق بسیار زیادی دارند و اکنون باید  این تعامل، حفظ بیت المال و حفظ امنیت مردم ادامه پیدا کند. از وظایف حاکمیت ایجاد امنیت است  که الحمدالله با وجود رهبری مقتدر و خون فشانی های عزیزان ما در نیروهای مسلح که هنوز هم ادامه دارد این سنگر حفظ شده است.

  الهیان همچنین تصریح کرد: امیدواریم این شهرعلمای بزرگ با حفظ حرمت ها و هنجارها به گونه ای پیش برود که گردشگری و اقتصاد مردم  در جریان باشد و امیدواریم این رویه ای که آقای آهنی  ایجاد کردند حجت الاسلام ایران عقیده هم حفظ کنندکه البته جز همراهی همه مسئولین اجرایی و مسئولین دیگر حاصل نمی شود.

  قائم مقام دادگستری گیلان همچنین با اشاره به این که آقای سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان نیز علاقه مند به حضور در این مراسم بود خطاب به مسئولین حاضر اظهار داشت: مسئولین اجرایی اگر سوالی حقوقی دارند حتما با مسئولین قضایی همراهی کنند  و مسئولین قضایی ما در این راه آماده اند که این شهر را دارای امنیت قضایی بیشتری کنند و مردم نیز یک وفاق و آسایش بیشتری داشته باشند. وی در انتها گفت:  چون دست اندازی های بسیاری  وجود دارد حفظ حقوق بیت المال را   مسلما دراین شهر ادامه خواهیم داد و امیدواریم حجت الاسلام ایران عقیده  منشاء خدمات رسانی خوبی باشند.

  دادستان جدید فومن: همه باید حساس بشویم که  با متجاوزان برخورد کنیم/ درب دفترم  به روی همه باز بوده است

  حجت الاسلام ایران عقیده دادستان جدید فومن که پیش از این به عنوان دادستان انزلی فعالیت می کرد در ادامه این مراسم با ذکر خاطره ای سخنان خود را شروع کرد. وی ابراز داشت:  زمانی که در بازجویی‌ها از شهید نواب صفوی  پرسیدند که اگر نظام اسلامی شود می‌خواهی چه کنی جواب داد افتخار می‌کنم رفتگر آن نظام باشم. وی ادامه داد: این ها نشان می دهد که در نظام اسلامی این موقعیت ها و این مسئولیت ها مقدمه ای برای احقاق حق و اقامه عدل باشد ارزشمند است و مسئولیت های ما اگر اثرگذار باشد برای احقاق مسئولیت های الهی است  و اگر در این مسیر قرار نگرفت ارزشی ندارد.

  دادستان جدید فومن خاطر نشان کرد: هرچقدر مسئولیت زیادتر و سنگین تر باشد رزق و روانش سنگین تر است. وی ادامه داد: خداوند  توفیق داد در این برهه حساس در این مسئولیت قرار بگیریم که حضرت آقا نیز چند روز پیش بر این برهه حساس کنونی تاکید کردند.

  ایران عقیده ابراز داشت: در موقعیتی قرار گرفتیم که تمام دشمنی ها به خاطر اسلامی بودن و انقلابی بودنش است که اگر این عامل را بگیرند هیچ دشمنی با ما ندارند. اسلامی که امثال کشورهای عربستان دارند ترویج می کنند  با استکبار جهانی کنار می آید اما اسلام ما برگرفته از عدل عدل و فرهنگ علوی و  حسینی است در مقابل آن ها می ایستد.  وی افزود: در این موقعیت اگر بنده به عنوان مسئول  سوزنی خطا بکنم و در این جایگاه به اهداف نظام ضربه بزنم این گناه بسیار بزرگ نابخشودنی خواهد بود.

  دادستان فومن در ادامه مراسم بیان داشت: دراین موقعیت و جایگاه ها اصل خدمت ترویج ارزش های دینی و اقامه عدل و برخورد با کسانی است که به فسق و فجور می پردازند، جایگاهی که من قرار می گیرم دفاع از حقوق عامه مردم است که اصل اولی آن احساس امنیت و آرامش است. امنیت ظاهری آن قدر تاثیر ندارد که امنیت روانی ارزش داشته باشد.

  ایران عقیده با تاکید بر این که اگر کسی تعدی به آن شد اولین دستگاهی که باید  به آن مردم رجوع کنند دستگاه قضایی باشد در ادامه گفت:  این دستگاه باید در مقابل این ظلم بایستد درباره  حفظ حقوق بیت المال و منابع طبیعی  و مسائلی از این قبیل نیز همه باید پیش قدم شوند.

  دادستان جدید فومن تاکید کرد: مشخصه این استان منابع طبیعی است، اگر این ها دست درازی شود دیگر چه چیزی از استان می ماند،  همه باید حساس بشویم که  با متجاوزان برخورد کنیم.

  دادستان فومن همچنین خاطرنشان کرد: دوستانی که با بنده کار کردند می دانند که در جایگاه مسئولیتی که شهرهای مختلف قرار گرفته درب دفترم  به روی همه از پابرهنه ها تا دیگران باز بوده است. بعضی ارتباطات که ما داشتیم به مسئولین اطلاع می دادیم می گفتند چنین چیزی نیست که بعد پیگیری ثابت می شد.

  ایران عقیده در انتها ابراز داشت:  از مسئولین محترم و امام جمعه حاذق فومن که بنده ارادت بسیاری به ایشان دارم تشکر می کنم و از این که دستگاه قضایی به بنده اعتماد کردم بسیار متشکرم و  امیدوارم که لایق این اعتماد را داشته باشم و در انجام وظیفه سربلند باشم.

   

   

  منبع:گیل خبر

   

   

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3127

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *