×

قربانی تاکید کرد: ثبت برند حلال لازمه حضور محصولات باکیفیت ایرانی در بازار کشورهای اسلامی

 • کد نوشته: 6052
 • ۱۳۹۵-۰۷-۰۴
 • 101 بازدید
 • ۰
 • عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عنوان حلال برکالاهای ایرانی ثبت شود تا بتوانیم دراین راستا صادرات موادغذایی حلال را با برندسازی بهینه ای به جریان بیندازیم،گفت:غیرمسلمانان هم علاقه بسیاری برای مصرف غذاهای حلال دارند. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی درباره وضعیت صادرات محصولات غذایی حلال، […]

  قربانی تاکید کرد: ثبت برند حلال لازمه حضور محصولات باکیفیت ایرانی در بازار کشورهای اسلامی
 • عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عنوان حلال برکالاهای ایرانی ثبت شود تا بتوانیم دراین راستا صادرات موادغذایی حلال را با برندسازی بهینه ای به جریان بیندازیم،گفت:غیرمسلمانان هم علاقه بسیاری برای مصرف غذاهای حلال دارند.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی درباره وضعیت صادرات محصولات غذایی حلال، گفت: با توجه به اینکه رعایت قوانین اسلامی در زمینه ذبح در کشورمان بطور کامل رعایت می شود؛بدیهی است زیرساخت های صادرات مواد غذایی حلال درکشورمان بطور طبیعی مهیا است.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برند سازی ویژه باید برای صادرات محصولات ایرانی با برند حلال تدارک دیده شود،تصریح کرد:برندسازی بنام حلال و بسته بندی شکیل از الزمات اولیه صادرات محصولات غذایی حلال است که می تواند با یک برنامه ریزی جامع عملیاتی شود.

  قربانی،افزود: با توجه به اینکه در کشور تمام محصولاتمان جزو مواد غذایی حلال است؛اما متاسفانه به این موضوع توجه نکردیم که نام برند حلال بر روی تمام کالاهای ما درج شود تا بتوانیم ذائقه ی مشتریان محصولات غذایی حلال را جهت صادرات به نحو مطلوب افزایش دهیم.

  وی،تصریح کرد: با برند سازی محصولات غذایی کشورمان بنام حلال می توان بازارهای کشورهای مسلمان را به نحو مطلوب دراختیار گرفت و این در حالی است با توجه به نوع ذبح درکشورمان کالاهای ایرانی حلال نه تنها مسلمانان،بلکه غیر مسلمانان هم مشتاق هستند؛این کالاها را در زنجیره غذایی قراردهند.

  عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در بسیاری از جوامع غیرمسلمان رویکرد شهروندان نسبت به مصرف مواد غذایی حلال بسیار مناسب است، یادآورشد:استقبال غیرمسلمانان در عرصه بین الملل برای مصرف موادغذایی حلال در جهان بسیار مطلوب است.

  منبع: خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6052

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *