×

قربانی: قاچاق برنج چمدانی نیست/ دولت به ناچار کسری برنج را با واردات جبران می کند

 • کد نوشته: 6949
 • ۱۳۹۵-۰۸-۰۸
 • 90 بازدید
 • ۰
 • نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس با تاکید برلزوم توجه به قاچاق برنج از مبادی قانونی به کشور،گفت:قاچاق برنج چمدانی و با کوله پشتی نیست و برنج قاچاق درگام نخست سلامت شهروندان را به خطر می اندازد. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی درباره وضعیت سرانه مصرف برنج، گفت:اگر متوسط آمار سرانه اعلام […]

  قربانی: قاچاق برنج چمدانی نیست/ دولت به ناچار کسری برنج را با واردات جبران می کند
 • نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس با تاکید برلزوم توجه به قاچاق برنج از مبادی قانونی به کشور،گفت:قاچاق برنج چمدانی و با کوله پشتی نیست و برنج قاچاق درگام نخست سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم محمدحسین قربانی درباره وضعیت سرانه مصرف برنج، گفت:اگر متوسط آمار سرانه اعلام شده برنج را برطبق ۳۶ کیلو سرانه مصرف درسال برای هرنفر درنظر بگیریم،نزدیک به یک میلیون تن نیاز به واردات برنج داریم.

  نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما اگر سرانه هر ایرانی را در سال در حدود ۳۴ کیلو برای هر نفر درنظر بگیریم،تقریبا نیاز به ۸۰۰ هزار تن واردات در سال داریم،گفت: اگر سرانه مصرف برنج را برای هر ایرانی ۳۸ کیلو در سال بگیریم ،در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن نیاز به واردات برنج در سال داریم،این آمار میان وزارت کشاورزی و وزارت صنعت و معدن تجارت متفاوت است.

  وی با بیان اینکه تولید برنج برطبق سالها متفاوت است،تصریح کرد:امسال به علت آفت های فراوان و بارش های سنگین که بویژه درمنطقه گیلان بوقوع پیوست؛برنج از منظر کمیت تولید۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.

  وی ادامه داد:زمانیکه ما ۲ میلیون تن تولید داریم،اما درمقابل ۲۵ درصد کاهش تولید برنج داریم،بدیهی است که دولت باید کسری برنج را با واردات جبران کند؛زیرا ما با این اوصاف ۵۰۰ هزارتن کاهش تولید برنج خواهیم داشت.

  قربانی،افزود:قاچاق برنج ،برنج کار داخلی را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است و این درحالی است که هیچ تضمینی برای سلامتی برنج های قاچاق وجود ندارد؛زیرا این محصولات بدون غربالگری وارد کشور می شوند،بنابراین سلامت شهروندان در این زمینه به خطر می افتد.

  عضو هئیت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه قاچاق برنج چمدانی و با کوله پشتی نیست،یادآورشد:برنج قاچاق در گام نخست سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

  منبع :خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6949

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *