×

قهرمانی پرتغال در شبی دراماتیک برای کاپیتان رونالدو

 • کد نوشته: 4147
 • ۱۳۹۵-۰۴-۲۱
 • 70 بازدید
 • ۰
 • پرتغال که رونالدو را در نیمه نخست به دلیل مصدومیت از دست داد با گل ادر در دقیقه ۱۰۹ موفق به شکست فرانسه میزبان شد تا نخستین جام تاریخ خودش را فتح کند. تیم های فرانسه و پرتغال از ساعت ۲۳ و ۳۰ در ورزشگاه استادو فرانس سنت دنیس در فینال جام پانزدهم به مصاف […]

  قهرمانی پرتغال در شبی دراماتیک برای کاپیتان رونالدو
 • پرتغال که رونالدو را در نیمه نخست به دلیل مصدومیت از دست داد با گل ادر در دقیقه ۱۰۹ موفق به شکست فرانسه میزبان شد تا نخستین جام تاریخ خودش را فتح کند.

  تیم های فرانسه و پرتغال از ساعت ۲۳ و ۳۰ در ورزشگاه استادو فرانس سنت دنیس در فینال جام پانزدهم به مصاف هم رفتند. قضاوت این بازی برعهده مارک کلاتنبرگ از انگلستان بود. او قضاوت فینال لیگ قهرمانان و فینال اف ای کاپ را در هفته های اخیر نیز تجربه کرده است.

  ترکیب دو تیم برای این بازی به شرح زیر است؛ از نکات قابل توجه ترکیب دو تیم، بازگشت په په و کاروالیو به ترکیب یازده نفره تیم سانتوش است. اما فرانسه بدون تغییر نسبت به بازی قبلی پای به فینال گذاشته است.

  فرانسه: لوریس، سانیا، کوشیلنی، اومتیتی، اورا، ماتویدی، پوگبا، سیسوکو، پایه، گریزمن و ژیرو

  پرتغال: پاتریسیو، سدریک، فونته، په په، گوئریرو، کاروالیو، سیلوا، ماریو، سانچز، نانی و رونالدو

   

  بازی در ده دقیقه ابتدایی هیجانی و پرسرعت آغاز شد و هر دو تیم به فرصت های خوبی رسیدند، خروس های میزبان به چند موقعیت خوب در شروع خوبشان دست یافتند.

  در اوایل مسابقه، گریزمن، سیسوکو و ژیرو صاحب فرصت های خوبی شدند که هر سه موقعیت از دست رفت. ضربه سر عالی گریزمن با مهار خوب پاتریسیو همراه شد و توپ راهی کرنر شد تا فرانسه به گل نرسد. در آن سمت نیز نانی پشت مدافعین فرانسه صاحب موقعیت خوبی شد که ضربه او به آسمان رفت.

  مهمترین اتفاق در همان ده دقیقه اول، برخورد سخت پایه با رونالدو بود که موجب شد کاپیتان پرتغال به دلیل مصدومیت روی زمین بیفتد. رونالدو ده دقیقه بعد دوباره به دلیل همان مصدومیت روی زمین افتاد و اشک ریخت اما با زانوی بسته شده، بار دیگر به زمین بازگشت تا بتواند به تیمش کمک کند.

  اما پنج دقیقه بعد دیگر نتوانست شرایط را تحمل کند و با زانویی مصدوم، مجبور به ترک زمین شد. به این ترتیب دقیقه ۲۵، ستاره رئال مادرید زمین را ترک کرد و جایش را به کوارشما داد.

  01125693 photo_2016-07-11_00-45-16

  ستاره رئال مادرید بعد از هشت بار لمس توپ، چمن استادو فرانس را ترک کرد تا خیلی زود فینال برای رونالدو به پایان برسد. پرتغال تیمی که خیلی ها معتقدند با خوش شانسی به فینال پای گذاشت، قطعاً در فینال با بدشانسی بزرگی روبرو شد.

  به این ترتیب، بعد از ناکامی مسی در فینال کوپا آمریکا، دیگر فوق ستاره فوتبال جهان، فینال تلخی را پشت سرگذاشت، رونالدو که امیدوار بود با کمک به تیمش در فینال یورو، تاریخ ساز شود و خود نیز بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان، فصلی استثنایی را پشت سر بگذارد و شانسش را برای کسب توپ طلا بالا ببرد، خیلی زود با بازی فینال وداع کرد.

  تا دقایقی بعد از مصدومیت رونالدو، هر دو تیم در شوک این اتفاق بودند و کمتر شاهد خلق موقعیت روی دروازه ها بودیم.

  دقیقه ۳۳ نیمه اول، سیسوکو موقعیت جدی را به دست آورد که ضربه او توسط پاتریسیو مهار شد. یک دقیقه بعد، سدریک به دلیل خطا روی پایه، کارت زرد دریافت کرد.

  در ادامه، پرتغال به خوبی روی حملات جسته و گریخته فرانسه دفاع کرد و دروازه این تیم تهدید جدی نشد. فرانسه در نیمه اول بیشتر موقعیت ساخت، بیشتر مالک توپ و میدان بود ولی به جز ده دقیقه ابتدایی، موفق نبود و در نهایت نیز بدون باز کردن دروازه حریف، به رختکن رفت.

  به این ترتیب نیمه اول با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

  نیمه دوم با برتری فرانسه آغاز شد اما این تیم در عبور از خط دفاعی پرتعداد پرتغال ناکام بود. بازی در نیمه دوم خیلی زود متعادل و آرام شد. دیدیه دشان در دقیقه ۵۸  کومان را به جای پایه که عملکرد خوبی در این بازی نداشت به بازی آورد.

  پرتغال هم در دقیقه ۶۶ دست به تعویض زد و موتینیو را به جای سیلوا به میدان آورد. جدی ترین موقعیت بازی در نیمه در دقیقه ۶۶ رخ داد که توپ در یک موقعیت خوب به گریزمن گرفت اما ضربه سر این بازیکن به بیرون رفت.

  بازی پس از اینکه برای دقایقی آرام و کسل کننده دنبال شد رفته رفته با جلو کشیدن فرانسه هیجان بیشتری پیدا کرد. این تیم روی حرکات کومان توانست روی دروازه پرتغال در چند صحنه خطرناک ظاهر شود که جدی ترین آن در دقیقه ۷۴ رخ داد که پاتریسیو با یک عکس العمل خوب ضربه ژیرو را مهار کرد.

  هر دو مربی در دقیقه ۷۸ دست به تعویض زدند. ژینیاک به جای ژیرو به بازی آمد و ادر جای سانچز را گرفت. جدی ترین موقعیت پرتغال در این نیمه در دقیقه ۸۱ به وجود آمد که سانتر نانی می رفت وارد دروازه لوریس شود اما کاپیتان فرانسه هوشیار بود و مانع از باز شدن دروازه اش شد.

  با نزدیک شدن به دقایق پایانی پرتغال تمایلی به حمله نشان نداد و فرانسه هم بی محابا حمله نکرد. تیم میزبان در دقیقه ۸۴ می توانست به گل برسد اما پاتریسیو بار دیگر با یک عکس العمل خوب شوت محکم سیسوکو را مهار کرد.

  بازی در ادامه همانند اکثر دقایق بازی کم هیجان و بدون رخ دادن اتفاق خاصی سپری شد. فرانسه در دقیقه ۹۲ روی حرکت خوب ژینیاک تا آستانه زدن گل قهرمانی پیش رفت اما ضربه این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد تا دو تیم در پایان نود دقیقه به تساوی بدون گل رضایت دهند.

  با تساوی در پایان نود دقیقه، دو تیم خود را برای سی دقیقه نبرد دیگر آماده کردند. پرتغال هفت بار در یورو ۲۰۱۶ به میدان رفت که در شش مسابقه از آن، در نود دقیقه وقت معمول به تساوی رضایت داد. آنها فقط یک بار مقابل ولز در وقت معمول پیروز شدند.

  بازی در نیمه نخست وقت های اضافه، کند شروع شد. در دقیقه ۹۵، ضربه سر په په در شرایط آفساید به بیرون رفت.

  یک دقیقه بعد، گوئررو به دلیل خطا روی سیسوکو، از داور کارت زرد گرفت. دقیقه ۹۷ هم ماتوئیدی به دلیل خطا روی ادر از داور اخطار گرفت. یک دقیقه بعد کلاتنبرگ باز هم از کارت زرد استفاده کرد تا سومین اخطاری در سه دقیقه رقم بخورد. این بار کاروالیو کارت زرد گرفت.

  شاید بهترین موقعیت بازی در وقت اضافه اول، برای پرتغال بدست آمد که ضربه کرنر از جناح راست، با ضربه سر ادر همراه شد ولی لوریس به خوبی واکنش نشان داد و توپ دفع شد.

  به این ترتیب نیمه نخست وقت های اضافه اول هم با تساوی ۰-۰ پایان یافت.

  پرتغال در همان ابتدای نیمه دوم وقت اضافه در یک موقعیت خوب صاحب ضربه آزاد شد. ضربه تماشایی گوئریرو به تیر دروازه فرانسه برخورد کرد تا قفل دروازه ها همچنان بسته باقی بماند.

  تنها یک دقیقه بعد پرتغال توسط شوت تماشایی ادر از فاصله ۲۳ متری به گل رسید تا استادو فرانس غرق در شادی پرتغال ها شود. فرانسه پس از این گل مارسیال را به بازی آورد.

  393979_843

  تلاش های بازیکنان فرانسه در ادامه به موقعیت جدی ختم نشد تا پرتغال در شبی که رونالدو را در نیمه نخست به دلیل مصدومیت از دست داد برای نخستین بار قهرمان اروپا شود.

  01125728

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4147

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *