×

لاهوتی مطرح کرد: کاهش وابستگی شهرداری به شورا با انتخاب شهرداران توسط مردم

 • کد نوشته: 13638
 • ۱۳۹۵-۱۲-۲۸
 • 115 بازدید
 • ۰
 • رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت:انتخاب شهرداران توسط مردم و تحقق مدیریت واحد شهری راهکار کاهش وابستگی شهرداری ها به شوراها است. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»، مهرداد لاهوتی،نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص راهکارهای تقویت شهرداری‌ها و کاهش وابستگی و همراهی شوراهای اسلامی شهرها با شهرداری‌ها،گفت:شوراها در حال […]

  لاهوتی مطرح کرد: کاهش وابستگی شهرداری به شورا با انتخاب شهرداران توسط مردم
 • رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس گفت:انتخاب شهرداران توسط مردم و تحقق مدیریت واحد شهری راهکار کاهش وابستگی شهرداری ها به شوراها است.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»، مهرداد لاهوتی،نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص راهکارهای تقویت شهرداری‌ها و کاهش وابستگی و همراهی شوراهای اسلامی شهرها با شهرداری‌ها،گفت:شوراها در حال حاضر شورای شهرداری هستند،از این رو شوراها باید به جایگاه اصلی خود ارتقا پیدا کنند تا وابستگی آنها به شهرداری‌ها کاهش یابد.

  وی با تاکید بر اینکه مدیریت واحد لازمه ارتقا جایگاه شوراها و تقویت مدیریت شهرداری است،تصریح کرد:بسیاری از تصدی‌های شهری را می‌توان به شهرداری‌ها واگذار کرد، در حقیقت واگذاری‌ها سبب حذف نگاه مردم به دولت در موارد حساس می‌شود.

  لاهوتی گفت:تقویت نظارت از سوی شوراهای شهر ضمن واگذاری تصدی‌ها باید در دستور کار قرار گیرد، تشکیل هیات تطبیق مصوبات شورا نیز از سوی مجلس هم باید در همین راستا دنبال شد تا مصوبات بررسی و تصویب نهایی ‌شود، در این حالت تخلفات هم از سوی هیات تطبیق مصوبات بررسی خواهد شد،در واقع تداخل شوراها در شهرداری ها هم تخلف است که باید پیگیری شود.

  نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:علاوه بر واگذاری تصدی‌های شهری و تقویت نظارت شوراها باید تغییراتی در نحوه انتخاب شهرداران صورت گیرد تا وابستگی شهردار به شورا کاهش یابد، چراکه انتخاب شهردار توسط مردم می‌تواند بهترین راهکار باشد، کما اینکه نحوه استیضاح شهردار هم تغییراتی داشته باشد.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری طرح مدیریت واحد شهری و درآمد پایدار شهرداری‌ها،گفت:این طرح ها در این زمینه می‌تواند تاثیرگذاری بسیاری داشته باشد.

  به گزارش گیل و دیلم، رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تغییر در نحوه انتخاب شهرداران بیش از سایر موارد می‌تواند در کاهش وابستگی شهرداری‌ها به شوراها یا بلعکس تاثیرگذار باشد.
  منبع:خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=13638

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *