×

محمدیاری با اعتراض به وضعیت موجود؛ برنج‌کاران استان‌های شمالی در انتظار تحقق وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی هستند

 • کد نوشته: 91323
 • ۱۴۰۲-۰۵-۱۵
 • 92 بازدید
 • ۰
 • عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس، ضمن تشریح وضعیت برنج‌کاران استان‌های شمالی که به دلیل واردات بی‌رویه برنج به شدت متضرر شده‌اند از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا به وعده‌هایی که در سفر به این استان‌ها داده بود و از مطالبات عمومی این منطقه است، عمل کند. به گزارش گیل و دیلم ، حسن […]

  محمدیاری با اعتراض به وضعیت موجود؛ برنج‌کاران استان‌های شمالی در انتظار تحقق وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی هستند
 • عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس، ضمن تشریح وضعیت برنج‌کاران استان‌های شمالی که به دلیل واردات بی‌رویه برنج به شدت متضرر شده‌اند از وزیر جهاد کشاورزی خواست تا به وعده‌هایی که در سفر به این استان‌ها داده بود و از مطالبات عمومی این منطقه است، عمل کند.

  به گزارش گیل و دیلم ، حسن محمدیاری در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان مربوطه به وضعیت کشاورزان برنج کار استان‌های شمالی کشور که به دلیل انباشت محصولاتشان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند، گفت: یکی از موضوع مهم کنونی در استان‌های شمالی که عامل بروز مشکلات جدی برای کشاورزان شده، انباشت برنج است چرا که متاسفانه در سال گذشته دولت به صورت غیرکارشناسی و بدون ضابطه برنج وارد کرد و این اقدام باعث شد که محصولات مردم روی دست آن‌ها بماند.

  نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این وضعیت در حالی ایجاد شده است که امسال نیز با توجه به مشوق‌هایی که تعیین و سازوکارهایی که تعریف شده بود، افزایش تولید برنج هم داشتیم.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: البته به تازگی وزیر جهاد کشاورزی سفری به استان گیلان و استان‌های شمالی داشت و بنا بود اقداماتی انجام دهند که مانع از ضرر بیشتر به کشاورزان این منطقه شود و اگر چه قول‌هایی داده بود اما تاکنون عملیاتی نشده و هم‌اکنون تحقق این وعده‌ها از مطالبات عمومی این استان است.

  عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما به شدت نسبت به این وضعیت معترض هستیم آن هم وقتی در ماه آینده استحصال برنج جدید را هم داریم و آنچه امروز مردم این منطقه را دچار رنج کرده انباشت محصولات برنجی است که با هزینه هنگفت استحصال شده است آن هم در شرایطی که هم دستمزد کارگران بالا رفته است و هم هزینه کودهای شیمیایی افزایش یافته است و باعث شده است که ضرر کشاورزان و تولیدکنندگان برنج استان‌های شمالی افزایش پیدا کند

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=91323

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *