×

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان عنوان کرد : لایروبی ۶۰۰ کیلومتری انهار کشاورزی در گیلان

 • کد نوشته: 88530
 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۶
 • 70 بازدید
 • ۰
 • مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می شود، گفت: لایروبی حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار انجام شده که پیشرفت ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد. به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی امروز در جلسه […]

  مدیرعامل آب منطقه ای گیلان عنوان کرد : لایروبی ۶۰۰ کیلومتری انهار کشاورزی در گیلان
 • مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می شود، گفت: لایروبی حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار انجام شده که پیشرفت ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد.

  به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب، با تاکید بر لزوم همکاری و توجه کشاورزان به تقویم زراعی و توصیه های متولیان امر اظهار کرد: در حال حاضر سد سفیدرود ۶۷۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۲۰ درصد، معادل ۱۲۰ میلیون مترمکعب را نشان می دهد.

  وی با اشاره به کاهش حدود ۵۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود نسب به بلندمدت، افزود: با وجود کاهش ذخیره آب و دشواری های پیش رو ناشی از محدودیت منابع آبی، کشاورزان نگران نباشند؛ چرا که در صورت توجه کامل به توصیه متولیان این بخش و حرکت همگام با تقویم زراعی تلاش می شود امسال را همچون سال گذشته با انسجام و هماهنگی و موفقیت پشت سر بگذاریم.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می شود، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما دیگر انتظار بارش هایی که در ذخیره آب سد به طور چشمگیر تاثیرگذار باشد را نمی توان داشت، بنابراین باید کشاورزان استان از آب های در دسترس خود همچون زهکش ها، رودخانه ها و آب باران برای کشاورزی بهره بگیرند.

  خرمی تاکید کرد: کشاورزان لایروبی انهار مزارع خود را انجام دهند؛ ضمن اینکه برای بهره گیری همه زارعین از آب انصاف داشته باشند و نوبت بندی را رعایت کنند و اطمینان داشته باشند که در این صورت آب با برنامه زمانبندی شده به میزان لازم در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

  وی با بیان اینکه تلاش شده تا از تمامی ظرفیت های آبی استان به طور بهینه استفاده شود، گفت: تمامی ایستگاه های پمپاژ و چاه های عمیق مورد بررسی و تعمیر قرار گرفته و آماده برای وارد مدار شدن و بهره برداری هستند.

  مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به برنامه ریزی ۵۰۰ کیلومتری لایروبی انهار در استان گیلان، اضافه کرد: تاکنون لایروبی حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار نیازمند به لایروبی انجام شده که پیشرفت ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد و کار تا پیش از رهاسازی آب نیز ادامه خواهد داشت.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=88530

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *