خانهاجتماعیمدیرعامل آب منطقه...

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان عنوان کرد : لایروبی ۶۰۰ کیلومتری انهار کشاورزی در گیلان

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می شود، گفت: لایروبی حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار انجام شده که پیشرفت ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب، با تاکید بر لزوم همکاری و توجه کشاورزان به تقویم زراعی و توصیه های متولیان امر اظهار کرد: در حال حاضر سد سفیدرود ۶۷۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۲۰ درصد، معادل ۱۲۰ میلیون مترمکعب را نشان می دهد.

وی با اشاره به کاهش حدود ۵۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود نسب به بلندمدت، افزود: با وجود کاهش ذخیره آب و دشواری های پیش رو ناشی از محدودیت منابع آبی، کشاورزان نگران نباشند؛ چرا که در صورت توجه کامل به توصیه متولیان این بخش و حرکت همگام با تقویم زراعی تلاش می شود امسال را همچون سال گذشته با انسجام و هماهنگی و موفقیت پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه با توجه به شرایط ذخیره آب سد سفیدرود، رهاسازی آب کشاورزی در نیمه دوم اردیبهشت ماه انجام می شود، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل گرما دیگر انتظار بارش هایی که در ذخیره آب سد به طور چشمگیر تاثیرگذار باشد را نمی توان داشت، بنابراین باید کشاورزان استان از آب های در دسترس خود همچون زهکش ها، رودخانه ها و آب باران برای کشاورزی بهره بگیرند.

خرمی تاکید کرد: کشاورزان لایروبی انهار مزارع خود را انجام دهند؛ ضمن اینکه برای بهره گیری همه زارعین از آب انصاف داشته باشند و نوبت بندی را رعایت کنند و اطمینان داشته باشند که در این صورت آب با برنامه زمانبندی شده به میزان لازم در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا از تمامی ظرفیت های آبی استان به طور بهینه استفاده شود، گفت: تمامی ایستگاه های پمپاژ و چاه های عمیق مورد بررسی و تعمیر قرار گرفته و آماده برای وارد مدار شدن و بهره برداری هستند.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به برنامه ریزی ۵۰۰ کیلومتری لایروبی انهار در استان گیلان، اضافه کرد: تاکنون لایروبی حدود ۶۰۰ کیلومتر از انهار نیازمند به لایروبی انجام شده که پیشرفت ۱۱۶ درصدی را نشان می دهد و کار تا پیش از رهاسازی آب نیز ادامه خواهد داشت.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.