خانهاجتماعیمدیرعامل آب منطقه...

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان عنوان کرد : کاهش ۲۰ درصدی ذخیره آبی سد سفیدرود

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، از کاهش ۲۰ درصدی حجم آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود خبر داد و گفت: در میزان بارش های استان نیز ۳۰ درصد کاهش داشتیم.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی، آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود را ۶۳۰ میلیون مترمکعب دانست و اظهار کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شاهد کاهش ۲۰ درصدی حجم آب ذخیره شده هستیم که نشان دهنده ضرورت برنامه ریزی دقیق تر است.

وی با اشاره به عامل کاهش آورد سد سفیدرود در سال زراعی جاری، افزود: با کاهش بیش از ۳۰ درصدی بارش ها در حوضه بریز سد سفیدرود و استان های شمالی مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در گفت وگوی خبری باران، همچنین از کاهش حدود ۳۰ درصدی بارش ها در استان در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته از نظر ذخیره سد سال سختی را پشت سر گذاشتیم و لذا امسال سخت تر است.

خرمی با بیان اینکه کشاورزان در سال زراعی گذشته مدیریت منابع آب را تمرین کردند، گفت: اکنون مردم و مسئولان می دانند که در زمان کمبود آب باید از همه ظرفیت های آبی موجود در استان به ویژه آب بندان ها استفاده کنند.

وی زمان رهاسازی آب سد سفیدرود را از نیمه دوم اردیبهشت ماه دانست و بیان کرد: تا زمان رهاسازی از کشاورزان می خواهیم که از چاه های در اختیارشان که هم اکنون آبدار هستند استفاده کنند، زیرا بعد از خردادماه دیگر چاه ها آب قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به ذخیره بارش های اردیبهشت ماه در آب بندان‌ها، عنوان کرد: کشاورزان براساس تقویم زراعی عمل و توصیه های جهاد کشاورزی عمل کنند و قطعا زمان رهاسازی آب سد را اطلاع‌رسانی می کنیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.