Homeاقتصادیمدیرعامل توزیع برق...

مدیرعامل توزیع برق گیلان: برای پرمصرف ها کنتور هوشمند نصب می شود/ ادارات هم اخطار می گیرند

مدیرعامل توزیع برق گیلان، از نصب کنتور هوشمند برای مشترکین پرمصرف خبر داد و اضافه کرد: از مشترکین پر مصرف انتظار داریم که به محدوده الگوی مصرف بیایند، اما اگر رعایت نکنند برای آنان کنتور هوشمند نصب می شود.

به گزارش گیل و دیلم ، محمدتقی مهدی زاده، با بیان اینکه گیلان در منطقه گرمسیری چهار قرار دارد، اظهار کرد: تفاوت گیلان با مناطق عادی ۱۰۰ کیلووات ساعت است، یعنی الگوی مصرف ۱۵ خرداد ماه لغایت ۱۵ شهریور ماه برای گیلان ۴۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده، در حالی که الگوی مصرف کشور ۳۰۰ کیلووات ساعت است.

وی با اشاره به گرمای شدید و شرجی بالا در گیلان، افزود: امسال مشوق های وزارت نیرو برای مشترکین تا دو و نیم برابر الگوی مصرف در نظر گرفته شده؛ این در حالی است که سال گذشته فقط به زیر الگوی مصرف تعلق می گرفت.

مدیرعامل توزیق برق گیلان در گفت وگوی تلویزیونی، با بیان اینکه مشترکین خانگی گیلان سال گذشته مصرف هوشمندانه داشتند، گفت: ۷۰ درصد مشترکین پاداش گرفتند و با افزایش مشوق الگوی مصرف، قطعا امسال نیز شاهد مدیریت مصرف خواهیم بود.

مهدی زاده گیلان را دارای یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک دانست و ادامه داد: حدود ۵۰ هزار مشترک پرمصرف هستند که شامل ۳.۵ درصد مشترکین می شود و لذا علاوه بر پرمصرف ها، همه مشترکین می توانند از مشوق ها برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف ۵۰۰ هزار تومان پاداش در نظر گرفتیم، خاطرنشان کرد: اگر الگوی مصرف تا ۵۰ درصد رعایت شود، این پاداش ۲۰۰۰ تومان خواهد بود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان، منابع آبی و سوخت های فسیلی را سرمایه ملی برای آینده دانست و بیان کرد: در تولید برق از آب و سوخت استفاده می کنیم و لذا باید ذخایر انرژی را برای نسل های بعد حفظ کنیم.

وی از نصب کنتور هوشمند برای مشترکین پرمصرف خبر داد و اضافه کرد: از مشترکین پر مصرف انتظار داریم که به محدوده الگوی مصرف بیایند، اما اگر رعایت نکنند برای آنان کنتور هوشمند نصب می شود که قابلیت رویت از داخل اتاق پایش مصارف را دارد و میزان مصرف به لحظه کنترل می شود و امکان قطع و وصل وجود دارد.

مهدی زاده با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی الگوی مصرف با روش های تشویقی و گاهی تنبیهی، گفت: ادارات دولتی نهادهای عمومی مکلف هستند که در ساعات اداری ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری ۶۰ درصد مصارف خود را کاهش دهند و در غیر این صورت اخطار دریافت می کنند و در اخطار دوم با قطعی برق مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ مورد اخطار برای ادارات و ارگان ها و سازمان ها صادر کردیم، یادآور شد: با این اخطارها عمدتا شاهد کاهش مصرف بودیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.