خانهاقتصادیمدیرعامل توزیع برق...

مدیرعامل توزیع برق گیلان عنوان کرد: هوشمندسازی کنتور ۵۰ هزار مشترک پرمصرف در گیلان

مدیرعامل توزیع برق گیلان، اولویت هوشمندسازی کنتور را به ترتیب با ادارات و صنایع و مشترکین خانگی و تجاری دانست و گفت: امسال کنتور حدود ۵۰ هزار مشترک را هوشمندسازی می کنیم.

به گزارش گیل و دیلم ،محمدتقی مهدی زاده، متوسط ماهانه مصرف برق در گیلان و کشور را به ترتیب ۲۷۰ و ۳۸۰ کیلووات ساعت دانست و اظهار کرد: سال گذشته اوج بار گیلان ۱۸۰۰ مگاوات بوده که ۵۰ درصد آن مربوط به بخش خانگی است.

وی گیلان را به واسطه شرایط تغییر اقلیم و گرمای هوا و شرجی بالا منطقه چهارم گرمسیری دانست و افزود: الگوی مصرف برای گیلان در پیک بار ۴۰۰ کیلووات ساعت تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به تغییر مدیریت مصرف از نگاه وزارت نیرو، تصریح کرد: در گذشته توصیه به کم مصرفی می کردیم، اما سال گذشته برای مشترکین تا پنج برابر متوسط الگوی مصرف، پاداش در نظر گرفتیم، یعنی مشترکینی که در ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشتند، پاداش گرفتند و خوشبختانه مردم گیلان مدیریت هوشمندانه ای را اعمال و ۵۴ میلیارد تومان پاداش دریافت کردند.

مهدی زاده، از صفر شدن ۲۳ هزار صورتحساب در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: برق سرمایه ملی بوده و لذا وزارت نیرو در سال جاری بر رعایت الگوی مصرف تا ۲۰ برابر تاکید دارد و کاهش ۵۰ درصدی الگوی مصرف معادل ۲۰۰۰ تومان پاداش به ازای هر کیلووات ساعت است.

وی از مشترکین خواست الگوهای مصرف را نیز رعایت کنند و گفت: لوازم سرمایشی بر روی دمای آسایش(۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد) تنظیم و از مصارف غیر ضروری خودداری شود؛ همچنین استفاده از نور روز و عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در پیک بار مورد تاکید است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان از یک ساعت قبل تا چهار ساعت پس از اذان ظهر و اذان مغرب را ساعات اوج مصرف دانست و یادآور شد: پیک بار نیز ۱۵ خرداد ماه لغایت ۱۵ شهریور ماه است.

وی همچنین از هوشمندسازی کنتورهای برق پر مصرف ها خبر داد و خاطرنشان کرد: هوشمندسازی دو رویکرد رویت پذیری و کنترل پذیری دارد و لذا میزان مصرف مشترکین را در اتاق پایش رصد می کنیم و هر لحظه امکان قطع و وصل جریان را داریم. مشترکین دارای مصرف ۲.۵ برابری الگوی مصرف نه تنها پاداش نمی گیرند، بلکه در صورتحسابشان حداکثر تعرفه لحاظ می شود.

مهدی زاده اولویت هوشمندسازی کنتور را به ترتیب با ادارات و صنایع و مشترکین خانگی و تجاری دانست و گفت: واحدهای تجاری که بالای ۱۰۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، هوشمندسازی می شوند و لذا امسال کنتور حدود ۵۰ هزار مشترک را هوشمندسازی می کنیم.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه امسال نیز مانند سال گذشته خاموشی برنامه ریزی شده به ویژه در بخش خانگی نداریم، عنوان کرد: خاموشی مشترکین خانگی خط قرمز ماست. مدیریت بار برای صنایع نیز به صورت نیمروز اعمال می شود و لذا می توانند از روز جمعه استفاده کنند و یکی از روزهای وسط هفته را تعطیل باشند.

وی با اشاره به مصرف بالای ادارات دولتی در سال های گذشته، اضافه کرد: با رعایت الگوی مصرف تعیین شده برای ادارات شاهد کاهش ۳۰ درصدی مصرف در ساعات اداری و ۶۰ درصدی در ساعات غیر اداری خواهیم بود؛ البته کارکنان باید یک ساعت قبل از پایان ساعت اداری لوازم سرمایشی را خاموش کنند و اگر این الگو اعمال نشود، اخطار می گیرند و یا با قطع جریان مواجه می شوند.

مهدی زاده گیلان را دارای طولانی ترین شبکه فشار ضعیف دانست و تاکید کرد: پراکندگی مشترکین در گیلان بالاست و حوادث طبیعی موجب آسیب دیدن شبکه شده و لذا تبدیل شبکه های سیمی به کابل های خودنگهدار را دنبال می کنیم و سال گذشته ۱۰۰۰ کیلومتر تبدیل شد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.