Homeاجتماعیمدیرعامل جمعیت هلال...

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان: ناجیان غریق ۱۹۴ نفر را از مرگ حتمی در سواحل گیلان نجات دادند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، از کاهش ۸۰ درصدی تلفات غرق شدگی در سواحل استان خبر داد و گفت: ناجیان غریق در طول ۲۸۸ کیلومتر نوار ساحلی استان، ۱۹۴ نفر را از مرگ حتمی نجات دادند.

به گزارش گیل و دیلم ، هادی سلیمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به شناسایی ۳۰۲ نقطه خطرآفرین در سواحل استان گیلان، اظهار کرد: امسال ۲۷ طرح سالم سازی دریا برای میزبانی از مردم و گردشگران آماده است.

وی از برنامه ریزی جهت افزایش طرح های سالم سازی با همکاری بخش خصوصی در سال های آتی خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه شاهد استقبال مردم و مسافران از طرح های سالم سازی هستیم که نتیجه تدابیر خوب و تعامل مضاعف دستگاه‌هاست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه ناجیان غریق خالصانه و متعهدانه در سواحل استان حضور دارند، تصریح کرد: همزمان با آغاز طرح های سالم سازی دریا از ۸ خردادماه تاکنون، پذیرای ۱۱ میلیون گردشگر بودیم که نشان دهنده استقبال مردم از سواحل است.

سلیمی با اشاره به غرق شدن چهار نفر در سواحل استان طی مدت مذکور، خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۰ مورد غرق شدگی داشتیم که کاهش ۸۰ درصدی تلفات را نشان می دهد.

وی همچنین از پرداخت حق الزحمه ناجیان غریق در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: ۲۴۳ ناجی غریق جمعیت هلال احمر استان در ۳۰۲ نقطه خطرآفرین سواحل مستقر هستند؛ البته امسال برای نخستین بار طرح مراقبین ساحل را اجرایی کردیم که علاوه بر امدادگران جمعیت هستند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان طرح مراقبین ساحل را الگویی برای دنیا دانست و گفت: در این راستا ۱۲۰۰ کارگاه آموزشی چهره به چهره در سطح سواحل استان گیلان برگزار شده و مردم را با خطرات دریا و کمک‌های اولیه برخورد با مغروق آشنا کردیم.

وی از ارائه ۱۵۰۰ مورد خدمات خاص به مردم در سواحل گیلان خبر داد و متذکر شد: ۲۸۰ مورد مصدوم سرپایی و ۱۳۴ مورد انتقال به مراکز درمانی داشتیم؛ همچنین ناجیان غریق در طول ۲۸۸ کیلومتر نوار ساحلی استان، ۱۹۴ نفر را از مرگ حتمی نجات دادند.

سلیمی با بیان این‌که متاسفانه بخش اعظم مغروقین را بومی ها تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: ساعت فعالیت ناجیان غریق ۸ صبح الی ۸ شب بوده و متاسفانه ۶۰ درصد فوتی های دریا در ساعات غیرمعمول است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان بخشی از مغروقین را کودک دانست و از خانواده ها خواست توجه بیشتری داشته باشند و تصریح کرد: رها کردن کودکان در کنار ساحل خطرناک است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.