×

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: گیلان سرزمین فرصت هاست اما برخی مسئولان استاد فرصت سوزی هستند

 • کد نوشته: 9941
 • ۱۳۹۵-۱۱-۰۶
 • 125 بازدید
 • ۰
 • رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: گیلان استانی سرشار از فرصت ها و مزیت های متعدد زیست محیطی، گردشگری، ترانزیتی، کشاورزی و صنعتی است اما برخی مسئولان استاد فرصت سوزی هستند. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم رضا مسرور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص انفکاک پارک […]

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: گیلان سرزمین فرصت هاست اما برخی مسئولان استاد فرصت سوزی هستند
 • رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: گیلان استانی سرشار از فرصت ها و مزیت های متعدد زیست محیطی، گردشگری، ترانزیتی، کشاورزی و صنعتی است اما برخی مسئولان استاد فرصت سوزی هستند.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم رضا مسرور، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص انفکاک پارک ملی بوجاق از محدوده این منطقه و اظهار نظر مسئولان محیط زیست استان مبنی بر پیگیری برای خروج این پارک از محدوده منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: بارها بصورت رسمی اعلام کرده ایم درخواست حاکمیت و مدیریت بر پارک را نداریم بلکه معتقدیم سازمان محیط زیست می تواند از ظرفیت های قانونی از جمله معافیت های مالیاتی موجود در مناطق آزاد برای اجرای طرح های اکوتوریسم خود در پارک استفاده کند.

  وی با تاکید بر لزوم حفاظت موثر از محیط زیست و اجرای طرح های هدفمند برای اشتغالزایی بعنوان دو نیاز و مسئله اصلی استان گیلان، ابراز امیدواری کرد که این امر با مدیریت سازمان محیط زیست در پارک ملی بوجاق حاصل و در خصوص این پارک همانند پارک های ملی دنیا بهره برداری در کنار حفاظت موثر انجام شود تا به سرنوشت تالاب بین المللی انزلی دچار نگردد.

  مسرور گفت: تالاب بین المللی انزلی جزو محدوده منطقه آزاد انزلی نبوده و شرایط موجود در تالاب بین المللی انزلی از مشخصه های عدم بهره گیری از ظرفیت های زیست محیطی کم نظیر استان در کنار حفاظت از آن در جهت اشتغال زایی است.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی متذکر شد: متاسفانه طی سه دهه مدیریت این سازمان بر تالاب انزلی، نه تنها شرایط تالاب بهبود نیافته بلکه بخش عمده آن به مرداب تبدیل شده در حالیکه این تالاب ظرفیت بی نظیری برای اجرای طرح های گردشگری دوستدار محیط زیست برای ایجاد اشتغال در شهرهای حاشیه تالاب دارد.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه مردم از ما انتظار دارند با بهره گیری از تمامی ظرفیت های طبیعی و اجرای طرح های اکوتوریسم، برای کشور تولید ثروت و ایجاد اشتغال کنیمف گفت: گیلان استانی سرشار از فرصت ها و مزیت های متعدد زیست محیطی، گردشگری، ترانزیتی، کشاورزی و صنعتی است اما برخی مسئولان استاد فرصت سوزی هستند./ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=9941

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *