خانهاقتصادیمدیرعامل شرکت شهرک...

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان: ۷۰ واحد صنعتی گیلان به چرخه تولید بازگشت/ حمایت از واحدهای صادرات محور

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان، با بیان اینکه بیش از ۱۶ درصد واحدهای صنعتی گیلان صادرات محور هستند، تاکید کرد: طی یک سال و نیم اخیر موفق شدیم بیش از ۷۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم.

به گزارش گیل و دیلم ، مهدی محبوبی در گفت وگویی، با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در حال حاضر دارای ۳۳ شهرک صنعتی در سطح استان است، اظهار کرد: به دنبال استفاده از انرژی های نو در شهرک هایصنعتی استان هستیم.

وی با اشاره به قرارداد شرکت صایران از طریق وزارت دفاع برای احداث نیروگاه خورشیدی در گیلان، افزود: به دنبال تامین برق از طریق ایجاد پنل های خورشیدی در شهرک صنعتی لوشان هستیم و لذا ۱۵ هکتار از اراضی این شهرک صنعتی را برای تامین برق خودش و روستاهای اطراف تخصیص دادیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان از نهایی شدن پروژه و اعتبارات آن طی هفته های آینده خبر داد و تصریح کرد: در راستای تامین برق به دنبال راه اندازی خودتامین ها(سی.اچ.پی ها) در شهرک های صنعتی هستیم.

محبوبی، با بیان اینکه سال گذشته تامین برق برای برخی از واحدهای صنعتی سخت بود و خیلی از واحدها هفته ای یک روز تعطیلی داشتند، گفت: با خودتامینی برق می توانیم این مشکل را برطرف کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی سی.اچ.پی در شهرک های صنعتی ماسال و صومعه سرا، اضافه کرد: درصدد بهینه سازی تامین برق در گیلان با هدف صادرات هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان حمایت از واحدهای صنعتی صادرات محور را در دستور کار دانست و متذکر شد: صادرات علاوه بر توانمندتر کردن واحدها، موجب رونق تولید و اشتغال می شود.

وی هدف شهرک های صنعتی را تولید و اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: در راستای شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» گام برمی داریم و لذا امسال ۱۰ واحد صنعتی را دانش بنیان خواهیم کرد؛ همچنین برای ارتقای تولید از واحدهای صنعتی صادرات محور حمایت ویژه می شود.

محبوبی با بیان اینکه بیش از ۱۶ درصد واحدهای صنعتی گیلان صادرات محور هستند، تاکید کرد: طی یک سال و نیم اخیر موفق شدیم بیش از ۷۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی یکی از عمده ترین مشکلات واحدهای صنعتی راکد را تملک بانکی دانست و خاطرنشان کرد: ۱۱۶ واحد صنعتی در تملک بانک ها قرار گرفته و از چرخه تولید خارج شده بود لذا بیش از ۴۰ واحد صنعتی را دوباره به چرخه تولید بازگرداندیم و با استفاده از اقاله یا سرمایه گذار جدید از تملک بانک خارج کردیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان همچنین از تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان در حوزه راه اندازی تصفیه خانه شهرک های صنعتی خبر داد و گفت: منتظر تخصیص این اعتبارات هستیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.