×

مدیرعامل شرکت گاز گیلان: نیازی به گاز ترکمنستان نداریم/‌ ‌استان‌های شمالی بابت قطع گاز مشکلی تاکنون‌ نداشته‌اند

 • کد نوشته: 8786
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۴
 • 221 بازدید
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه قطع گاز ترکمنستان یک فرصت برای کشور است و ایران هیچ نیازی به گاز ترکمنستان ندارد گفت: با همکاری و استفاده بهینه مصرف گاز مشترکین گیلان، گاز استان مازندران به‌درستی تامین و مشکلی ایجاد نمی‌شود. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی جمشید […]

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان: نیازی به گاز ترکمنستان نداریم/‌ ‌استان‌های شمالی بابت قطع گاز مشکلی تاکنون‌ نداشته‌اند
 • مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه قطع گاز ترکمنستان یک فرصت برای کشور است و ایران هیچ نیازی به گاز ترکمنستان ندارد گفت: با همکاری و استفاده بهینه مصرف گاز مشترکین گیلان، گاز استان مازندران به‌درستی تامین و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی جمشید ظهیری عصر امروز در کنفراس خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران و به تبع آن شرکت گاز گیلان دوره توسعه شبکه گازرسانی را به پایان رسانده است اظهار داشت: هم اکنون با توسعه شبکه گازرسانی در گیلان ارتقای خدمات کیفی و بحث فرهنگ سازی در مصرف گاز در اولویت قرار دارد.

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان مقوله فرهنگ سازی در مصرف گاز را شاخصه ارتقای خدمات عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها به‌عنوان عاملان فرهنگی رساندن پیام شرکت گاز در راستای مصرف بهینه به مشترکین، اصلی‌ترین عناصر هستند.

  وی با اشاره به ایام سرد سال،کمبود گاز و قطع گاز ایران از سوی ترکمنستان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، تامین مطلوب گاز و گازرسانی به شیوه درست به مشترکین در سرلوحه اهداف دولت قرار گرفته است.

  ظهیری با تاکید بر اینکه قطع گاز ایران از سوی ترکمنستان را باید یک فرصت برای گاز ایران تبدیل کنیم بیان کرد: روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز غنی شده در کشور تولید و به دست مصرف کننده می‌رسد و این امر نشانگر این است که ایران با کمبود گاز مواجه نیست.

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان هدر رفت گاز در ایران را ۱۰ برابر کشورهای اروپایی دانست و با اشاره به اینکه ایران به تنهایی به اندازه کل اروپا گاز مصرف می‌کند افزود: در آذ ماه امسال در گیلان ۴۵ درصد افزایش مصرف گاز داشتیم که ۲۵ درصد این میزان به دلیل هدر رفت و مصرف غیرمنطقی از گاز بود.

  وی استان را نیازمند استفاده بهینه و منطقی از گاز دانست و خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد سبد انرژی کشور در حال حاضر از گاز تامین می‌شود و این امر نیازمند فرهنگ سازی در استفاده بهینه از این نعمت خدادادی است.

  ظهیری با بیان اینکه توسعه گازرسانی در چند سال اخیر در استان به‌درستی انجام شده است و از نظر مدیرعامل شرکت گاز ایران شاهکار گازرسانی در این کشور به‌دست استان گیلان رقم خورده است تاکید کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی در استان، با برنامه ریزی‌های صحیح، پروژه گازرسانی روستاها در گیلان به‌خوبی انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه پروژه گازرسانی به روستاها در سال ۹۴ در کشور رقم خورده است افزود: مهمترین طرح در اجرای پروژه گازرسانی روستاها تغییر رویکردها با استفاده درست و مطلوب از منابع مالی بود که در گیلان این امر با بازوان پرتوان نیروی انسانی و کارشناسان به‌درستی انجام گرفت.

  ظهیری با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته ۳ هزار کیلومتر لوله‌گذاری شبکه گازرسانی در گیلان انجام شده است تصریح کرد: در طرح پروژه گازرسانی روستاهای گیلان، گازرسانی به ۷۰ هزار و ۱۱۰ خانوار روستایی تا پایان سال ۹۵ از مصوبه شورای اقتصاد برای استان بود که هم اکنون گیلان در مدت مذکور ۹۰ هزار خانوار را به شبکه گاز متصل کرده است.

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه شرکت گاز استان بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان از صنایع گیلان مطالبات دارد خاطرنشان کرد: کارخانه صنعتی چوکا و کارخانه سیمان از شاخص‌ترین صنایع بدهکار به شرکت گاز گیلان هستند.

  وی مطالبات شرکت گاز گیلان از مشترکین خانگی را ۳۴ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: بدهکاری CNG گیلان به شرکت گاز استان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که با رایزنی‌های انجام شده تلاش در وصول این مبلغ داریم.

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به قطع گاز ایران از سوی ترکمنستان بیان کرد: کمتر از ۲ درصد گاز کشور از ترکمنستان تامین می‌شد و این میزان تنها در ۳ استان گیلان، گلستان و مازندران اثرگذار بود و امروز با گذشت ۳ روز از قطعی این گاز هیچ مشکلی برای سه استان مذکور به وجود نیامده است.

  وی با بیان اینکه قطع گاز ترکمنستان یک فرصت برای کشور است و ایران در این مقوله به این امر دست یافت که هیچ نیازی به گاز ترکمنستان ندارد افزود: با همکاری و استفاده بهینه مصرف گاز مشترکین گیلان، گاز استان مازندران به‌درستی تامین شده و مشکلی برای این استان پدید نمی‌آید.

  ظهیری با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی شهرهای گیلان به جز شهر تاریخی ماسوله از نعمت گاز برخوردار هستند تصریح کرد: ۹۹ درصد شهرهای گیلان به شبکه گازرسانی متصل و از نعمت گاز برخوردار هستند.

  مدیرعامل شرکت گاز گیلان، بیش از ۹۵ درصد روستاهای گیلان را گازدار عنوان کرد و با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۷۸ روستا از نعمت گاز برخوردار می‌شوند گفت: گیلان تا پایان امسال به استان سبز در حوزه گازرسانی تبدیل می‌شود و گیلان در بهره برداری از گاز سومین استان کشور است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=8786

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *