Homeاجتماعیمدیرعامل هلال احمر...

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد: نجات ۶۷ نفر از مرگ حتمی در سواحل گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان، با بیان اینکه روزانه ۶۰۶ ناجی و مراقب ساحل فعال هستند، خاطرنشان کرد: در طرح های سالم سازی دریا، ۶۷ نفر را از مرگ حتمی نجات دادیم و ۱۰۲ مورد نجات غریق انجام شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، هادی سلیمی امروز در جمع خبرنگاران، جمعیت هلال احمر استان گیلان را مسئول کمیته پیشگیری از تلفات انسانی ستاد ساماندهی سواحل استان دانست و اظهار کرد: به دنبال کاهش ۵۰ درصدی مغروقین هستیم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم اهتمام دارد تا سفر خوبی را برای گردشگران رقم بزند، افزود: نیروهای امدادی به صورت شبانه روزی و بدون چشمداشت برای نجات جان انسان ها تلاش می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، از برگزاری ۳۰ جلسه کمیته پیشگیری از تلفات انسانی ستاد ساماندهی سواحل در سطح استان و شهرستان ها خبر داد و اضافه کرد: استان گیلان ۳۱۳ کیلومتر نوار ساحلی دارد و لذا از مسافران و گردشگران و هم استانی ها انتظار داریم از طرح های سالم سازی دریا که برای آن سرمایه گذاری خاص شده است، استفاده کنند.

سلیمی با بیان اینکه روزانه چهار امدادگر و چهار ناجی غریق اعم از زن و مرد در هر کدام از طرح های سالم سازی حضور دارند، گفت: یک دستگاه آمبولانس نیز برای حوادث اورژانسی در داخل طرح ها پیش بینی شده است.

وی از مردم خواست از سواحل به عنوان تفرجگاه استفاده کنند و از زیبایی های دریا بهره ببرند و عنوان کرد: ۳۰۲ نقطه خطرآفرین را در سواحل گیلان شناسایی کردیم، یعنی اگر افراد بدون آگاهی و بدون تجربه شنا در این مناطق به دریا بزنند، هر لحظه امکان غرق شدن برای آنان وجود دارد و لذا در مناطق خطرآفرین نیز از دو ناجی استفاده می کنیم.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه روزانه ۶۰۶ ناجی و مراقب ساحل فعال هستند، خاطرنشان کرد: به دنبال فرهنگ سازی امداد و نجات هستیم و خانه های هلال استان اقدام به توانمندسازی جوامع محلی برای کمک های اولیه و نجات جان انسان ها می کنند.

سلیمی از به کارگیری ۱۱۲۷ نفر نیروی انسانی ستادی و امدادی و… در طرح های سالم سازی دریا خبر داد و تصریح کرد: برگزاری ۱۰۰۰ دوره همگانی کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات ویژه گردشگران نیز در دستور کار است.

وی با اشاره به اجرای ۱۰۰ جشنواره ساحلی مرتبط با ماموریت های فرهنگی هلال احمر، گفت: در پارک ها و بوستان ها نیز اقدام به آموزش کمک های اولیه به مردم می کنیم.

مدیرعامل هلال احمر گیلان، کاهش غریق در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را محسوس دانست و اضافه کرد: ۲۲ دستگاه آمبولانس، ۲۰ دستگاه خودروی پشتیبانی، چهار دستگاه خودروی نجات فنی، ۳۰ دستگاه موتورسیکلت، ۱۰ فروند قایق، ۱۰ دستگاه جت اسکی و یک فروند بالگرد در کنار پایگاه های امداد و نجات استان در حالت آماده باش هستند.

وی از ارائه خدمات خاص به ۸۶۳ مورد و رسیدگی به ۱۴۷ مورد مصدوم سرپایی و انتقال ۵۹ مورد به مراکز درمانی خبر داد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.