خانهفرهنگی هنریمدیرکل ارشاد اسلامی...

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خواستار شد: تاسیس بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از اجرای ۷۰ عنوان رویداد و برنامه در ذیل کنگره ملی میرزا کوچک خبر داد و بیان کرد: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ اجلاسیه پایانی این کنگره در رشت برگزار می شود و لذا تمام هدف ما این است که خروجی این کنگره به تاسیس بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی تبدیل شود.

به گزارش گیل و دیلم ،رضا ثقتی در اجلاسیه دوم کنگره ملی روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی که در شهر قم برگزار شد، با تاکید بر لزوم بازشناسی شخصیت این روحانی شهید و مجاهدت بارز عرصه ملی و بین المللی، اظهار کرد: این جلسات و بزرگداشت ها کمک شایان توجهی به زدودن غبار مظلومیت از چهره مغفول مانده ظرفیت های ملی و بین المللی کشور می کند.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره گیلان و گیلانی ها، افزود: مردم گیلان به تعبیر رهبر انقلاب همیشه پرچمدار مبارزه با ظلم و استبداد بوده اند و میرزا کوچک نمونه بارز این مصداق است لذا باید روی آن وجهه مغفول مانده میرزا کوچک که روحانی و فقیه و مجتهد بود، بیشتر کار شود تا به اهداف اجلاسیه های کنگره ملی میرزا برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نمی توان میرزا کوچک را در اقلیم و اطلس گیلان محفوظ بداریم، گفت: اگر میرزا را به گیلان محدود کنیم، مردمان سراسر ایران و جهان را از شناخت این مبارز بزرگ و مجاهدت روحانی محروم نگه خواهیم داشت.

ثقتی ادامه داد: امروز باید پژواک میرزا کوچک در اقصی نقاط جهان به صدا درآید و نبایستی در یک اقلیم خاص یعنی موطنش فقط کار شود.

وی از اجرای ۷۰ عنوان رویداد و برنامه در ذیل کنگره ملی میرزا کوچک خبر داد و بیان کرد: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ اجلاسیه پایانی این کنگره در رشت برگزار می شود و لذا تمام هدف ما این است که خروجی این کنگره به تاسیس بنیاد دائمی میرزا کوچک جنگلی تبدیل شود تا محلی متمرکز جهت بازشناسی نهضت جنگل و رهبر شهید آن باشد.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان راه اندازی بنیاد دائمی میرزا را با همکاری رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و اضافه کرد: باید این چهره پر ظرفیت و غنی استان گیلان و ایران را که صد سال پیش با تلاش و مجاهدت فراوان مینیاتوری از انقلاب اسلامی را ایجاد کرده، به نسل حاضر و آینده معرفی کنیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.