×

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد؛ زیست ۴۵ درصد از گونه‌های جانوری کشور در گیلان

 • کد نوشته: 89191
 • ۱۴۰۲-۰۳-۰۱
 • 69 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۸۰۰ گونه گیاهی در استان وجود دارد، گفت: حدود ۴۵ درصد از گونه های جانوری کشور در گیلان زیست می‌کنند. به گزارش گیل و دیلم ، حمزه عشوری به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی اظهار کرد: گیلان با داشتن گونه‌های گیاهی و […]

  مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد؛ زیست ۴۵ درصد از گونه‌های جانوری کشور در گیلان
 • مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۸۰۰ گونه گیاهی در استان وجود دارد، گفت: حدود ۴۵ درصد از گونه های جانوری کشور در گیلان زیست می‌کنند.

  به گزارش گیل و دیلم ، حمزه عشوری به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی اظهار کرد: گیلان با داشتن گونه‌های گیاهی و جانوری متنوع، به عنوان متنوع‌ترین تنوع زیستی ایران معرفی شده است.

  وی با اشاره به اینکه گیلان بیش از هزار و ۸۰۰ گونه گیاهی و حدود ۴۵ درصد از گونه‌های جانوری کشور را دارد، افزود: هر چند گیلان جزو استان‌های کوچک کشور با مساحت تقریبی ۱۴ هزار و ۷۱۱ کیلومترمربع است، اما اکوسیستم‌های متنوع بسیاری از نظر دریایی، تالابی، رودخانه‌ای، جنگلی، کوهستانی و مرتعی با تنوع زیستی فراوان دارد.

  عشوری ادامه داد: وجود جنگل‌های هیرکانی، پهنه‌های جنگلی، ۵۴ رشته رودخانه اصلی، ۴۲ رشته رودخانه دائمی و دریای کاسپین مجموعه‌ای منحصر به فرد و متنوع را در استان تشکیل داده که طیفی گسترده از گونه‌های جانوری همچون بزرگترین گیاهخوار (مرال)، گوشتخوار (خرس قهوه‌ای) و بزرگترین گربه‌سانان (پلنگ) کشور را در خود جای داده است

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=89191

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *