خانهاجتماعیمدیرکل راهداری و...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان عنوان کرد: تجمع گل و لای در سطح ۵۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی رودبار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش سیل آسای باران در رودبار، گفت: حدود ۵۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی شهرستان رودبار درگیر سیلاب و ریزش کوه و تجمع گل و لای شد.

به گزارش گیل و دیلم ،غلامعلی نیک فهم در گفت وگویی، با اشاره به عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در زمان بارش سیل آسای باران و وقوع سیلاب در محدوده شهرستان رودبار در شامگاه پنجشنبه، ۱۸ اسفند ماه، اظهار کرد: بارش شدید باران و وقوع سیلاب، منجر به ریزش سنگ و تجمع گل و لای در بخش وسیعی از سطح راه های مواصلاتی شهرستان رودبار شد.

وی افزود: بیش از ۵۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی شهرستان رودبار از جمله مقاطع زیادی از آزادراه رشت – قزوین و محورهای منجیل – لوشان(جاده قدیم)، منجیل – رودبار، رودبار – امامزاده هاشم(جاده قدیم)، منجیل – گیلوان و محورهای فرعی توتکابن – بره سر و لوشان – کلیشم درگیر سیلاب و ریزش کوه شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه چندین اکیپ راهداری شامل راهداران و ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک بلافاصله با حضور در مقاطع تحت تاثیر سیلاب، نسبت به ریزش برداری، پاکسازی و بازگشایی راه ها اقدام کردند، گفت: عملیات ریزش برداری، پاکسازی و بازگشایی راه ها در بیش از ۳۰ مقطع از راه های مواصلاتی شهرستان رودبار انجام شد.

نیک فهم از اجرای عملیات راهداری توسط ۳۱ راهدار خبر داد و متذکر شد: تعداد ۱۷ دستگاه ماشین آلات(شامل ۱۵ دستگاه متعلق به راهداری و دو دستگاه متعلق به بخش خصوصی) در این عملیات حضور داشتند.

وی با بیان اینکه تعداد چهار دستگاه خودروی آتش نشانی برای کمک به پاکسازی و شستشوی سطح راه ها در این عملیات مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: به غیر از محور پونل – خلخال که به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است، سایر راه های مواصلاتی و محورهای شریانی استان باز و ترافیک در آنها در جریان است.

مدیرکل راهداری گیلان همچنین از وقوع یک مورد تخریب کناره جاده ناشی از بارش باران در شهرستان فومن، محدوده ماکلوان – فومن(لارچشمه) خبر داد و اضافه کرد: تردد در این محور نیز با احتیاط در جریان است؛ اقدامات لازم انجام شده و و در حال برآورد خسارت جهت انجام عملیات راهداری هستیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و گفت: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند. به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.