خانهاجتماعیمدیرکل راهداری گیلان...

مدیرکل راهداری گیلان خبر داد؛ آماده باش ۶۰ اکیپ عملیات زمستانی در گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از استقرار ۶۰ اکیپ شامل ۵۷ اکیپ عملیاتی و سه اکیپ پشتیبانی در راهدارخانه های ثابت و سیار استان خبر داد و گفت: وظیفه بازگشایی و بازنگهداری ۸۹۷ کیلومتر محور شریانی استان را با حدود ۳۶۷ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین داریم.

به گزارش گیل و دیلم ، غلامعلی نیک فهم، با اشاره به بارش نخستین برف پاییزی در استان گیلان از روز گذشته، اظهار کرد: از عصر روز گذشته در گردنه اسالم – خلخال شاهد بارش برف بودیم که سپس متوقف شد؛ البته انسداد نداشتیم و در حد سفیدپوشی بود و همه محورهای استان باز است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی‌های لازم برای اجرای عملیات برف‌روبی در سطح محورهای مواصلاتی استان انجام شده است، افزود: طول محورهای شریانی گیلان ۸۹۷ کیلومتر است که تحت تاثیر عملیات برفروبی زمستانی و بازگشایی قرار می‌گیرد؛ البته ۱۰ هزار و ۲۷۰ کیلومتر نیز راه غیر شریانی داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان مجموع راه‌های شریانی و غیر شریانی استان را بالغ بر ۱۱ هزار کیلومتر دانست و تصریح کرد: در بارش‌های زمستانی همه راه‌های استان را به دو دسته شریانی و غیر شریانی تقسیم می‌کنیم و اولویت با بازگشایی راه‌های شریانی است و برای بازگشایی راه‌های غیر شریانی از امکانات فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها بهره می‌گیریم؛ البته بازگشایی راه‌های داخل شهرها بر عهده شهرداری ها است.

نیک فهم بازگشایی راه‌های فرعی و روستایی را اولویت برفروبی پس از قطع بارش دانست و گفت: گیلان ۵۰ گردنه برفگیر دارد که مهمترین آن‌ها آستارا – اردبیل، اسالم – خلخال، پونل – خلخال، سیاهکل – دیلمان، رحیم آباد – اشکورات، توتکابن – قوشه لانه، لوشان – کلیشم و ماسوله است.

وی با بیان اینکه وظیفه بازگشایی و بازنگهداری این ۸۹۷ کیلومتر محور شریانی را با حدود ۳۶۷ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین داریم، متذکر شد: ۳۹ راهدارخانه ثابت (شامل ادارات شهرستانی راهداری و حمل و نقل جاده ای) و ۱۸ راهدارخانه سیار در سطح استان فعال شده است.

مدیرکل راهداری گیلان از تهیه مخلوط نمک و ماسه جهت یخ‌زدایی در عملیات زمستانی خبر داد و عنوان کرد: ماشین آلات راهداری را مجهز به تیغه‌های برفروب و زنجیر چرخ کردیم؛ همچنین ۵۴۲ نیروی راهدار درگیر عملیات زمستانی هستند.

نیک فهم از استقرار ۶۰ اکیپ شامل ۵۷ اکیپ عملیاتی و سه اکیپ پشتیبانی در راهدارخانه‌های ثابت و سیار استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از رانندگان می‌خواهیم در فصل سرد از مسافرت‌های غیر ضروری داخل استانی و خارج استانی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در صورت لزوم تردد در محورهای کوهستانی حتما زنجیر چرخ و وسائل گرمایشی به همراه داشته باشید، اضافه کرد: حتی المقدور سفرها در روز انجام شود و قبل از سفر از سامانه شبانه روزی ۱۴۱ وضعیت راه‌ها را جویا شوید.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.