خانهاجتماعیمدیرکل راه و...

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد : تامین ۳۰۴ هکتار زمین برای مسکن ملی گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه تاکنون برای ۲۷ هزار و ۷۴۴ واحد معادل ۳۰۴ هکتار تامین زمین انجام شده است، افزود: ۲۲ هزار و ۷۵۱ واحد نهضت ملی مسکن استان در حال طراحی بوده است.

به گزارش گیل و دیلم ، هادی رحمانی امروز در جلسه نهضت ملی مسکن گیلان، از تایید نهایی ساخت ۲۱ هزار و ۶۳۰ واحد برای متقاضیان استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۶۷۳۱ نفر واریز وجه داشتند.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ۲۷ هزار و ۷۴۴ واحد معادل ۳۰۴ هکتار تامین زمین انجام شده است، افزود: ۲۲ هزار و ۷۵۱ واحد نهضت ملی مسکن استان در حال طراحی بوده و طی هفته های آتی ۵۷۰۰ واحد دیگر را اضافه می کنیم که مجموعا به ۲۸ هزار و ۴۵۱ واحد می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان همچنین از ساخت ۲۵۰۰ واحد خودمالک و ۵۹۷ واحد بازآفرینی و ۹۶۳۹ واحد مسکن روستایی خبر داد و بیان کرد: بنیاد مستضعفان اقدام به تامین زمین ۱۰۰ هکتاری برای مسکن محرومین استان کرده که ۱۹.۴ هکتار آن با ۴۰۶۰ واحد در تخصیص ۱۴۰۲ است.

رحمانی، اراضی واگذار شده برای مسکن نیروی های مسلح را حدود ۱۰ هکتار دانست و گفت: برای فراجا دو هکتار در رشت و دو و نیم هکتار در انزلی و ۰.۸ هکتار در آستارا و برای نیروی دریایی ارتش در انزلی سه و نیم هکتار و برای سپاه قدس استان یک هکتار در انزلی تخصیص یافته است که در مجموع ۱۵۱۰ واحد ساخته می شود.

وی با اشاره به تامین زمین ۲۹ هکتاری برای پروژه های بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، خاطرنشان کرد: در این راستا نیز ۲۹۸۳ واحد ساخته خواهد شد؛ همچنین ۵.۸ هکتار زمین برای ساخت ۷۵۶ واحد توسط کارگزاری ستاد اجرایی در استان تامین شده است.

نادر ناصری، مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان نیز، با اشاره به ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، اظهار کرد: کلیه املاک دارای قابلیت واگذاری به راه و شهرسازی را شناسایی و اقدام به صدور سند کردیم.

وی از صدور ۱۹ فقره سند مالکیت خبر داد و گفت: ۶ فقره در حوزه ثبتی لنگرود و یک فقره در حوزه ثبتی سنگر و هشت قطعه در انزلی و دو قطعه در آستارا و دو قطعه در رشت است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.