خانهاجتماعیمدیرکل شیلات گیلان...

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ افزایش ۴۶ درصدی صید ماهیان استخوانی در سواحل گیلان

مدیرکل شیلات گیلان از افزایش ۴۶ درصدی صید ماهیان استخوانی در سواحل این استان خبر داد و گفت: حدود ۱۵۰۰ تن ماهیان استخوانی در سواحل گیلان صید شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در گفتگویی با اشاره به افزایش صید ماهیان استخوانی در سواحل گیلان، اظهار کرد: استان گیلان در حوزه پرورش و تولید ماهیان استخوانی حرف برای گفتن دارد.

وی از صید حدود ۱۵۰۰ تن ماهیان استخوانی در گیلان خبر داد و افزود: این مقدار ماهیان استخوانی توسط پره های صیادی در فصل صید در گیلان صید شده است.

مدیرکل شیلات گیلان از افزایش ۴۶ درصدی صید ماهیان استخوانی در سواحل این استان خبر داد و اضافه کرد: صید کفال با ۱۰۸۵ تن نسبت به سایر ماهیان با ۷۴ درصد سهم بیشتری را سبد صیدی صیادان قرار گرفته است.

خلیلی ادامه داد: صید ماهی سفید با ۳۵۰ تن و سهم ۲۴ درصدی و سایر ماهیان استخوانی نیز سهم ۲ درصدی در این بخش داشتند.

وی با اشاره به فعالیت ۴۶ پره صیادی در سواحل گیلان، افزود: در این پره های صیادی برای ۴۲۰۰ نفر در سواحل گیلان اشتغالزایی صورت گرفته است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به سهم این استان در اقتصاد دریا محور، اضافه کرد: ارزش ریالی صید قریب ۱۵۰۰ تن ماهیان استخوانی بالغ بر ۲۲۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

خلیلی، از صید ۳۷۰۰ تن کیلکا در سواحل گیلان خبر داد و بیان کرد: صید ۳۷۰۰ تن کیلکا در فصل صیادی نسبت به سال گذشته ۳ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش صید کیلکا متأثر از کاهش ۴۳ درصدی دریاروی و صیادی در سواحل گیلان بوده است.

مدیرکل شیلات گیلان از ارزش ریالی ۴۴۰ میلیارد تومانی فروش کیلکا در استان خبر داد و اضافه کرد: ۳۰ فروند شناور کیلکا گیر در قالب ۳۰ شرکت تعاونی با اشتغال ۲۸۰ نفر استان گیلان فعالیت می‌کنند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سیاستگذاران باید پوشش جدید خانم‌ها را بپذیرند/ اگر می‌خواهید عزتتان حفظ شود، نادیده بگیرید

قرایی مقدم جامعه شناس می‌گوید: نسل جدید دیگر نسل پیرویی نیست و باید نوع لباس پوشیدن آن‌ها و روسروی نداشتن آن‌ها را به عنوان بخشی از جامعه جدید پذیرفت و مسئولیان اگر نمی‌خواهند عزتشان از بین برود، این مسئله...

مدیرکل صمت گیلان خبر داد: پلمب ۵ واحد صنفی گیلان به علت عدم رعایت قانون حجاب

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی‌حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند. به گزارش گیل و دیلم...

هشدار حفاظت محیط زیست گیلان، خطر آتش سوزی در مناطق جنگلی و تالابی

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فروردین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند. به گزارش گیل و دیلم ،حمزه عشوری گفت : با توجه به...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.