×

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز در گیلان

 • کد نوشته: 87596
 • ۱۴۰۲-۰۱-۰۷
 • 62 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و گفت: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند. به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در گفتگویی، با اشاره به رونق بخشی اقتصاد دریا محور در گیلان، اظهار کرد: ظرفیت سواحلی […]

  مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز در گیلان
 • مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و گفت: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند.

  به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در گفتگویی، با اشاره به رونق بخشی اقتصاد دریا محور در گیلان، اظهار کرد: ظرفیت سواحلی گیلان فرصت خوبی را برای توسعه اقتصاد دریا محور در این استان فراهم کرده است که باید از آن بهره گرفت.

  وی از صادرات حدود ۱۱ هزار تن خوراک آبزیان تولید گیلان خبر داد و افزود: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن خوراک آبزیان در ۴ کارخانه گیلان تولید می‌شود که حدود ۱۱ هزار آن به کشورهای (CIS)، ترکیه و عراق صادر می‌شود.

  مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و اضافه کرد: این مقدار ارزآوری از صادرات خوراک آبزیان تولید گیلان در سال گذشته رقم خورد که پیش بینی می‌شود امسال شاهد افزایش این رقم باشیم.

  خلیلی با بیان اینکه پودر ماهی ماده اولیه مهم تولید خوراک آبزیان است، گفت: عمده پودر ماهی کیلکای تولید شده در گیلان در این استان به خوراک ماهی تبدیل می‌شود و بخشی از پودر ماهی مورد نیاز هم از استان‌های جنوبی تأمین می‌شود.

  وی از مصرف ۳۵ هزار تن خوراک آبزیان تولیدی گیلان در همین استان خبر داد و افزود: گیلان در کنار تأمین خوراک آبزیان این استان، تأمین کننده خوراک آبزیان سایر استان‌های کشور هم است.

  مدیرکل شیلات گیلان از درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی در بخش فروش ماهیان قرمز در این استان خبر داد و اضافه کرد: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز، حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در آمد کسب کردند.

  خلیلی با اشاره به رتبه نخست گیلان در تولید ماهیان قرمز در کشور، بیان کرد: پرورشِ ماهی قرمز در گیلان برای ۷۵۰ نفر به طور مستقیم و ۲ هزار و ۲۵۰ نفر هم غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

  وی با بیان اینکه ماهی قرمز در ۵ شهرستان رشت، فومن، شفت، صومعه سرا و سیاهکل تولید می‌شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد ماهی قرمز تولید گیلان، به استان‌های دیگر فرستاده می‌شود

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=87596

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *