خانهاجتماعیمدیرکل شیلات گیلان...

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد؛ درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و گفت: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند.

به گزارش گیل و دیلم ، کوروش خلیلی در گفتگویی، با اشاره به رونق بخشی اقتصاد دریا محور در گیلان، اظهار کرد: ظرفیت سواحلی گیلان فرصت خوبی را برای توسعه اقتصاد دریا محور در این استان فراهم کرده است که باید از آن بهره گرفت.

وی از صادرات حدود ۱۱ هزار تن خوراک آبزیان تولید گیلان خبر داد و افزود: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن خوراک آبزیان در ۴ کارخانه گیلان تولید می‌شود که حدود ۱۱ هزار آن به کشورهای (CIS)، ترکیه و عراق صادر می‌شود.

مدیرکل شیلات گیلان از ارزآوری ۱۰ میلیون دلاری صادرات خوراک آبزیان خبر داد و اضافه کرد: این مقدار ارزآوری از صادرات خوراک آبزیان تولید گیلان در سال گذشته رقم خورد که پیش بینی می‌شود امسال شاهد افزایش این رقم باشیم.

خلیلی با بیان اینکه پودر ماهی ماده اولیه مهم تولید خوراک آبزیان است، گفت: عمده پودر ماهی کیلکای تولید شده در گیلان در این استان به خوراک ماهی تبدیل می‌شود و بخشی از پودر ماهی مورد نیاز هم از استان‌های جنوبی تأمین می‌شود.

وی از مصرف ۳۵ هزار تن خوراک آبزیان تولیدی گیلان در همین استان خبر داد و افزود: گیلان در کنار تأمین خوراک آبزیان این استان، تأمین کننده خوراک آبزیان سایر استان‌های کشور هم است.

مدیرکل شیلات گیلان از درآمد ۱۵۰ میلیارد تومانی در بخش فروش ماهیان قرمز در این استان خبر داد و اضافه کرد: گیلانی‌ها امسال، با پرورش ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز، حدود ۱۵۰ میلیارد تومان در آمد کسب کردند.

خلیلی با اشاره به رتبه نخست گیلان در تولید ماهیان قرمز در کشور، بیان کرد: پرورشِ ماهی قرمز در گیلان برای ۷۵۰ نفر به طور مستقیم و ۲ هزار و ۲۵۰ نفر هم غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه ماهی قرمز در ۵ شهرستان رشت، فومن، شفت، صومعه سرا و سیاهکل تولید می‌شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد ماهی قرمز تولید گیلان، به استان‌های دیگر فرستاده می‌شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.