×

مدیرکل مدیریت بحران گیلان خبر داد: وزش باد گرم شدید در گیلان/ احتمال آتش سوزی جنگل ها به دنبال حضور گردشگران

 • کد نوشته: 87644
 • ۱۴۰۲-۰۱-۰۸
 • 105 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل مدیریت بحران گیلان، جنگل های هیرکانی را بسیار با ارزش دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه روشن کردن آتش در جنگل ها توسط گردشگران و بی احتیاطی و بی دقتی در اطفای کامل آن، جنگل های ما را درگیر حریق می کند. به گزارش گیل و دیلم ، امیر مرادی در گفت وگویی از صدور هشدار […]

  مدیرکل مدیریت بحران گیلان خبر داد: وزش باد گرم شدید در گیلان/ احتمال آتش سوزی جنگل ها به دنبال حضور گردشگران
 • مدیرکل مدیریت بحران گیلان، جنگل های هیرکانی را بسیار با ارزش دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه روشن کردن آتش در جنگل ها توسط گردشگران و بی احتیاطی و بی دقتی در اطفای کامل آن، جنگل های ما را درگیر حریق می کند.

  به گزارش گیل و دیلم ، امیر مرادی در گفت وگویی از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: استان گیلان طی فردا و پس فردا با وزش باد جنوبی مواجه می شود.

  وی با بیان اینکه وزش باد جنوبی و گرم در برخی مناطق به ویژه ارتفاعات شدید و خیلی شدید خواهد بود، تصریح کرد: سرعت وزش باد به ۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

  مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به افزایش ۱۲ درجه ای دمای هوا، گفت: در ایام نوروزی هستیم و حضور خیل گردشگران در سطح استان به ویژه منطقه جنگلی، خطر وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست را افزایش می دهد.

  مرادی، جنگل های هیرکانی را بسیار با ارزش دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه روشن کردن آتش در جنگل ها توسط گردشگران و بی احتیاطی و بی دقتی در اطفای کامل آن، جنگل های ما را درگیر حریق می کند.

  وی از آماده باش فرمانداران و بخشداران و پرسنل منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست طی دو روز آینده خبر داد و عنوان کرد: مردم و گردشگران از روشن کردن هرگونه آتش خودداری کنند.

  مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان شهرستان به شهرستان در حال پایش جنگل ها هستند، تاکید کرد: کلیه دستگاه های خدمات رسان و امدادی نیز پای کار هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از آتش سوزی و قطع برق و… وارد میدان شوند.

  مرادی همچنین به بارش برف در بالادست استان طی روزهای گذشته اشاره کرد و متذکر شد: وزش باد گرم و افزایش دما موجب آب شدن برف و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها می شود و لذا گردشگران از اتراق کردن در حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=87644

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *