×

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛ اهدای ۱۰۳ قلم شیء تاریخی به موزه چای لاهیجان

 • کد نوشته: 87971
 • ۱۴۰۲-۰۱-۱۸
 • 53 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از اهدای ۱۰۳ قلم شیء تاریخی به موزه تاریخ چای لاهیجان خبر داد و گفت: این اشیاء توسط خانواده فرهنگ دوست«سکالشفر مصطفوی» به موزه اهدا شد. به گزارش گیل و دیلم ، ولی جهانی در گفتگویی با اشاره به اهمیت اهدای اشیا تاریخی به موزه‌ها، اظهار کرد: […]

  مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛ اهدای ۱۰۳ قلم شیء تاریخی به موزه چای لاهیجان
 • مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از اهدای ۱۰۳ قلم شیء تاریخی به موزه تاریخ چای لاهیجان خبر داد و گفت: این اشیاء توسط خانواده فرهنگ دوست«سکالشفر مصطفوی» به موزه اهدا شد.

  به گزارش گیل و دیلم ، ولی جهانی در گفتگویی با اشاره به اهمیت اهدای اشیا تاریخی به موزه‌ها، اظهار کرد: شیء سپاری به موزه‌ها یک رسم و سنت بسیار ارزشمند است که از قدیم در بین گیلانی‌ها مرسوم بوده است.

  وی از اهدای ۱۰۳ قلم شیء تاریخی به موزه تاریخ چای لاهیجان خبر داد و افزود: ۱۰۳ ظرف چینی فاخر شامل انواع قوری، پارچ، لیوان، فنجان و نعلبکی، عطردان، کاسه و بشقاب و همچنین ظروف تزئینی توسط خانواده فرهنگ دوست «سکالشفر مصطفوی» به موزه لاهیجان اهدا شده است.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تقدیر و تشکر از این اقدام فرهنگی، حفظ میراث مادی و معنوی فاخر استان را از وظایف فرد فرد آحاد جامعه برشمرد و بیان کرد: بهترین مکان برای صیانت از آثار تاریخی ارزشمند موزه‌ها هستند.

  جهانی ادامه داد: در موزه‌ها علاوه بر حفاظت مؤثر، شاهکارهای هنری استادکاران ماهر در معرض دید علاقمندان قرار گرفته و به نوعی با انتزاع از تملک فردی به تملک همه افراد جامعه درخواهد آمد.

  وی با استقبال از اهدا آثار نفیس به موزه‌ها، افزود: هم استانی‌های شریف در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به موزه‌های استان و ادارات تابعه شهرستانی نسبت به اهدا مجموعه‌های خویش اقدام کنند

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=87971

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *