خانهفرهنگی هنریمدیرکل میراث فرهنگی...

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛ برگزاری ۲۰۰ برنامه طی هفته موزه و میراث فرهنگی در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری ۲۰۰ برنامه در هفته موزه و میراث فرهنگی در گیلان خبر داد و گفت: ۵۳ بنای تاریخی استان به موزه تبدیل می‌شوند.

به گزارش گیل و دیلم، ولی جهانی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی، اظهار کرد: به مناسبت روز موزه تمام موزه‌های گیلان فردا رایگان است.

وی از برگزاری ۲۰۰ برنامه در هفته موزه و میراث فرهنگی در گیلان خبر داد و افزود: برگزاری جشنواره‌های مختلف در نقاط مختلف گیلان در این هفته برنامه ریزی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری نمایشگاه لمس تاریخ در این استان خبر داد و اضافه کرد: با همکاری موزه ایران باستان ۳۴ قلم شیء مربوط فرهنگ و تاریخ تمدن کشور است در این نمایشگاه معرض دید علاقه مندان قرار می‌گیرد.

جهانی با اشاره به اجرای طرح شبی با موزه در گیلان بیان کرد: در شبی با موزه، به معرفی مکاتب فرهنگی و تاریخی گیلان می‌پردازیم.

وی از راه اندازی سیار موزه‌ها در گیلان خبر داد و افزود: این طرح در شهرستان‌هایی که موزه ندارند اجرا می‌شود تا علاقه مندان بتوانند بازدید از موزه و دیدن آثار باستانی را تجربه کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه ۵۳ بنای تاریخی استان به موزه تبدیل می‌شوند، گفت: بناهای تاریخی قابلیت موزه شدن دارند و این کار در گیلان پیگیری و اجرا می‌شود.

جهانی از تبدیل ۱۰۰ بنای تاریخی به فرصت سرمایه گذاری در گیلان خبر داد و اضافه کرد: اطلاعات این فرصت‌های سرمایه گذاری در قالب کتاب در اختیار علاقه مندان و سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

وی از راه اندازی بزرگترین موزه مطالعاتی باستان شناسی شمال کشور در رودبار خبر داد و افزود: آثار و یافته‌های دوره پارینه سنگی در این موزه نگه داری می‌شود که ۷۰ درصد کار این موزه انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه ۲۲۱ بنای ثبتی تاریخی در اختیار دستگاه‌ها قرار دارد، گفت: طبق قانون دستگاه‌ها موظف هستند این بناها را تبدیل به موزه کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.