×

مدیرکل هواشناسی گیلان: بارش ها در گیلان تا چهارشنبه ادامه دارد

 • کد نوشته: 90788
 • ۱۴۰۲-۰۴-۲۶
 • 46 بازدید
 • ۰
 • مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تمدید صدور هشدار سطح نارنجی در استان گفت: بارش ها در گیلان تا صبح چهارشنبه ادامه دارد. به گزارش گیل و دیلم ، محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده سامانه بارشی و خنک در منطقه است. وی […]

  مدیرکل هواشناسی گیلان: بارش ها در گیلان تا چهارشنبه ادامه دارد
 • مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تمدید صدور هشدار سطح نارنجی در استان گفت: بارش ها در گیلان تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.

  به گزارش گیل و دیلم ، محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده سامانه بارشی و خنک در منطقه است.

  وی افزود: شرایط برای کاهش دما، ابرناکی و مه آلود بودن هوا، بارندگی در برخی مناطق شدید، وزش باد، رعد و برق و احتمال تگرگ تا صبح چهارشنبه مهیا است.

  مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای استان خبر داد و گفت: دمای هوای استان نیز ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

  دادرس تصریح کرد: شدت بارش‌ها به تدریج از روز سه شنبه در مناطق غربی استان کاسته شده و همچنان به تناوب بارش در مناطق مرکزی و شرقی استان تا صبح چهارشنبه تداوم دارد.

  مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: طی چهارشنبه به تدریج با خروج سامانه ناپایدار، کاهش ابر، روند افزایش دما و احتمال بارش موقتی و پراکنده تا پایان هفته پیش بینی می‌شود.

  وی اضافه کرد: خروجی مدل‌های هواشناسی نشانگر این است که بارش باران در مناطق مختلف استان می‌تواند شدید بوده و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

  دادرس ادامه داد: بر اساس هشدار سطح نارنجی هواشناسی و تشدید بارش‌ها در این مدت در استان گیلان توصیه می‌شود از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند و شالیکاران نیز تمهیدات لازم را انجام دهند.

  وی با تاکید بر اینکه هشدار سطح نارنجی برای عدم فعالیت‌های دریانوردی نیز طی امروز تا ظهر سه شنبه صادر شده است، گفت: کلیه فعالیت‌های دریایی در این ایام منع شده است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=90788

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *