خانهفرهنگی هنریمدیرکل گردشگری گیلان...

مدیرکل گردشگری گیلان خبر داد: رشد ۶۵ درصدی بازدیدکنندگان نوروزی از اماکن گردشگری گیلان؛ ماسوله در صدر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از رشد ۶۵ درصدی بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری گیلان در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و بیان کرد: به ترتیب ماسوله، موزه میراث روستایی گیلان، قلعه رودخان و بام سبز لاهیجان بیشترین بازدیدکننده را داشته‌اند.

به گزارش گیل و دیلم ، ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان از رشد ۴۱ درصدی ورود خودرو به استان از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت بالغ‌بر ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار خودرو و حدود ۱۲ میلیون نفر مسافر از همین طریق وارد استان شده‌اند.

وی با اشاره به سهم استان‌ها در ورود به گیلان، گفت: استان‌های تهران، البرز، آذربایجان شرقی و مازندران بیشترین سهم را در ورود خودرو به گیلان در طول تعطیلات نوروزی را ثبت کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان از کاهش ۱۵ درصدی تعداد مجروحان تصادفات طی تعطیلات نوروزی امسال خبر داد و افزود: در طی این مدت ۲۸۴ نفر مجروح تصادفات و ۱۵ نفر نیز فوت‌شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از رشد ۶۵ درصدی بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری گیلان در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و بیان کرد: به ترتیب ماسوله، موزه میراث روستایی گیلان، قلعه رودخان و بام سبز لاهیجان بیشترین بازدیدکننده را در تعطیلات اخیر داشته‌اند.

جهانی از رشد ۹۰ درصدی در تعداد مسافران اقامت‌کننده به ازای هر شب اقامت و همچنین رشد ۶۳ درصدی در تعداد مسافران اقامت‌کننده خارجی با ۳۱۶ نفر خبر داد.

به گفته دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان بیشترین اقامت در ایام سفر مربوط به شهرستان بندر انزلی در روز چهارم فروردین با ۶۵۰ هزار نفر اقامت‌کننده بوده است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.