خانهاجتماعیمدیر پزشکی انتقال...

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان عنوان کرد: رشد ۸ درصدی اهدای خون در گیلان

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد هشت درصدی اهدای خون بودیم، گفت: نیاز به گروه های خونی منفی بسیار زیاد است.

به گزارش گیل و دیلم ،دکتر گیتی ایزدی پور در گفت وگویی ضمن قدردانی از احساس مسئولیت شهروندان گیلانی در اهدای خون به بیماران نیازمند، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد هشت درصدی اهدای خون بودیم.

وی با بیان اینکه اهداکنندگان گیلانی با مسئولیت پذیری اجتماعی خود بیماران را چشم انتظار نمی گذارند، تصریح کرد: گیلان یکی از استان های پر مصرف خون است و بیماران تالاسمی استان همواره به خون در تمام گروه های خونی نیاز دارند.

مدیر پزشکی اداره کل انتقال خون گیلان همچنین به فرارسیدن فصل رویش باقلا در استان اشاره کرد و گفت: بیماران فاویسمی نسبت به این محصول کشاورزی حساسیت دارند و دچار خون ریزی داخلی می شوند و لذا باید خون تزریق کنند.

ایزدی پور، همچنین به انجام عمل های جراحی متعدد در گیلان اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل وجود پزشکان مجرب در استان و تجهیزات خوب پزشکی نیازی به مراجعه بیماران به سایر استان ها نیست و اکثر عمل های جراحی در استان انجام می شود که نیازمند خون است.

وی با اشاره به حضور بیماران سایر استان ها و حتی کشورهای همسایه در گیلان برای انجام برخی از عمل های جراحی، اضافه کرد: گیلان استان گردشگری بوده و متاسفانه شاهد تصادفات جاده ای هستیم که نیاز به خون را دوچندان می کند.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان، از نیاز دائمی استان به همه گروه های خونی گفت و یادآور شد: نیاز به گروه های خونی منفی بسیار زیاد است.

انتهای پیام

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.