×

مرموزترین و اسرارآمیزترین شخصیت‌های تاریخ سینما

 • کد نوشته: 6281
 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۰
 • 181 بازدید
 • ۰
 • سینمای امریکا سالانه در طی نظرسنجی و با توجه به فیلم‌های تازه اکران شده فهرستی از مرموزترین و اسرارآمیزترین شخصیت‌های فیلم‌های هالیوودی را منتشر می‌کند. امسال نیز طبق نظرسنجی صورت گرفته در سایت جهانی IMDb این فهرست با صدرنشینی “هیث لیجر” برای شخصیت “جوکر” منتشر گردیده است. نام “هیث لیجر” پیش از ایفای نقش جوکر […]

  مرموزترین و اسرارآمیزترین شخصیت‌های تاریخ سینما
 • سینمای امریکا سالانه در طی نظرسنجی و با توجه به فیلم‌های تازه اکران شده فهرستی از مرموزترین و اسرارآمیزترین شخصیت‌های فیلم‌های هالیوودی را منتشر می‌کند.

  امسال نیز طبق نظرسنجی صورت گرفته در سایت جهانی IMDb این فهرست با صدرنشینی “هیث لیجر” برای شخصیت “جوکر” منتشر گردیده است.

  نام “هیث لیجر” پیش از ایفای نقش جوکر در فیلم “شوالیه تاریکی” چندان در ایران شنیده شده نبود. وی پیش از این نیز در فیلم‌های مطرحی همچون کوهستان بروکبک از آنگ لی جوایز متعددی را ا آن خود نموده بود اما پس از مرگش توانست برای نقش جوکر اسکار مکمل مرد را دریافت کند.

  8902760927561237

  جوکر شخصیت بد فیلم “کریستوفر نولان” از نگاه بسیاری از منتقدین و تماشاگران بهترین جوکر ارائه شده در طول تاریخ سینما بود. پیش از این “جک نیکلسون” نیز بازی در نقش جوکر را تجربه کرده بود و هم اکنون “ژرارد لتو” در فیلم جوخه انتحار در نقش جوکر حاضر شده است. “جک نیکلسون” پس از بازی در نقش جوکر از عواقب بسیار خطرناک این نقش گفت و از افسردگی و روان پریشی چند ساله خود بعد از آن خبر داد.

  1001078_370

  وی (وی مثل وِندِتا)

  شخصیت “وی” را “هوگو ویوینگ” بازی کرده و توانسته برای این کاراکتر رتبه دوم این فهرست را از آن خود کرده است. این فیلم اکشن و دلهره‌آور محصول سال ۲۰۰۵ کشورهای آمریکا و آلمان است که در لندن آینده اتفاق می‌افتد. فیلم، شخصیتی به نام وی که یک جنگجوی آزادی‌خواه است را دنبال می‌کند که از روش‌های تروریستی برای انتقام شخصی و مخصوصاً برای ایجاد تغییرات سیاسی-اجتماعی در جامعهٔ پادآرمانشهری بریتانیای آینده استفاده می‌کند.

  1001079_183

  آنتوان چیگور (جایی برای پیرمردها نیست)

  “خاویر باردم” بازیگری صاحب سبک در ینمای هالیوود است که همه او جانشین خوبی برای “آل پاچینو” در سینمای جهان می‌دانند. وی برای بازی در نقش آنتوان چیگور در فیلم جایی برای پیرمردها نیست اسکار، گلدن گلوب و بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود نمود. شخصیت آنتوان چیگور از نگاه مخاطبان چهارمین چهره مرموز و اسرارآمیز سینمای هالیوود محسوب می‌شود. وی که همواره منتقد اصلی جنگ‌های اسرائیلی‌ها در غزه بوده و آن را نسل‌کشی می‌داند، در این فیلم نقش یک قاتل روانی را بازی می‌کند.

  1001080_231

  تیلور داردن (باشگاه مشت زنی)

  “برد پیت” در آن سالها به موفقیت‌های کنونی دست پیدا نکرده بود و بازی در فیلم‌های فینچر توانست از او بازیگری شش دانگ بسازد. فیلم باشگاه مشت زنی یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های سینمای جهان در سال‌های مختلف در رتبه‌های بالاییی پرطرفدار‌ترینها قرار گرفته است. “تیلور داردن” با بازی برد پیت شخصیت همزاد شخصیت نویسنده این فیلم بود که با روان پریشی خاصی توسط پیت ایفا گردید. پیت بازی در این نقش توانسته در قالب شخصیت تیلور داردن جایگاه پنجم مرموز ترین شخصیت های سینمای جهان را از آن خود نماید.

  1001081_365

  کایزه شوزه (مظنونین همیشگی)

  نویسنده: کریستوفر مک کوآیر

  کارگردان: برایان سینگر

  بازیگر نقش کایزه شوزه: کوین اسپیسی1001082_618

  جان کافی (مسیر سبز)

  نویسنده: استفان کینگ

  کارگردان: فرانک داربونات

  بازیگر نقش جان کافی: مایکل کلارک دانکن

  1001083_954

  جان دوو (هفت)

  نویسنده: اندرو کوین واکر

  کارگردان: دیوید فینچر

  بازیگر نقش کوین دویی: کوین اسپیسی

  1001084_310

  بلوندی (خوب، بد، زشت)

  نویسنده و کارگردان: سرجیو لئونه

  بازیگر نقش بلوندی: کلینت ایستوود

  1001086_668

  تراویس بیکل (راننده تاکسی)

  نویسنده: پل شریدر

  کارگردان: مارتین اسکورسیزی

  بازیگر نقش تراویس بیکل: رابرت دنیرو

   

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6281

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *