خانهاجتماعیمسئول حفاظت محیط‌زیست...

مسئول حفاظت محیط‌زیست خمام: تحویل سه توله گربه جنگلی به محیط زیست گیلان

گیل و دیلم | «محمدرضا روشنی» مسئول حفاظت محیط‌زیست خمام در این باره گفت: این توله گربه‌های جنگلی جهت تیمار و مراقبت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان منتقل گردید.

«سینا اخوان حسن آبادی» که این توله گربه جنگلی‌ها را مشاهده کرده بود، نیز گفت: بعد چند روز وقتی که مطمئن شد مادرشان به هر دلیلی آنجا پیدا نیست، با محیط‌زیست جهت تحویل توله‌ها هماهنگ کرد.

«حمزه عشوری» مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در این خصوص اظهار داشت: از مردم طبیعت دوست استان درخواست می‌کنیم از دست زدن به نوزادان حیات وحش و یا جوجه‌های پرندگان جدا خودداری کنند و چنانچه مواردی از نوزادان را در اطراف آشیانه یا محل زادآوری مشاهده کردند با رعایت فاصله مجاز نسبت به اطلاع‌رسانی به محیط زیست اقدام نمایند.

وی افزود والدین نوزادان حیات وحش برای تهیه غذا و تغذیه مجبور به ترک نوزادان بوده و بعد از مدتی دوباره به آشیانه و نزد نوزادان باز خواهد گشت.
«عشوری» افزود: گربه جنگلی یکی از ۸ گربه سان وحشی ایران (پلنگ، یوزپلنگ، کارکال، سیاهگوش، گربه شنی، گربه پالاس، گربه جنگلی و گربه وحشی) می‌باشد.

این گربه با جثه‌ای حدود دوبرابر گربه‌های معمولی در مناطق جنگلی، حاشیه تالاب‌ها و نیزارها زندگی کرده و گاهی اوقات برای تهیه غذا به سکونتگاه‌های انسانی اطراف محل زندگی خود وارد می‌شوند.

اگرچه از تعداد این گربه‌ها در کشور اطلاع دقیق در دست نیست، ولی به نظر می‌رسد به دلیل کم شدن طعمه و تخریب زیستگاه جمعیت آن‌ها رو به کاهش است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.