×

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

 • کد نوشته: 89440
 • ۱۴۰۲-۰۳-۰۹
 • 105 بازدید
 • ۰
 • نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان در خانواده و کانون‌های فرهنگی شکل می‌گیرد؛ رفتار انسان‌ها را با قانون نمی‌توان درست کنند، […]

  مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند
 • نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست.

  مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان در خانواده و کانون‌های فرهنگی شکل می‌گیرد؛ رفتار انسان‌ها را با قانون نمی‌توان درست کنند، مثلا الان قانون بنویسند که نماز بخوانید یا روزه بگیرید و معتقد شوید؛ کسی به این قانون‌ها گوش نمی‌دهد.

  به گزارش گیل و دیلم به نقل از عصر ایران، بخش هایی از گفت و گوی پزشکیان را در ادامه می خوانید:

  قانون در مورد ارتباطات، مسائل اجتماعی، حل مشکلات و اختلافات بین مردم است؛ اینکه ما به مردم بگویم چگونه لباس بپوش یا نپوش دخالت در اختیارات شخصی افراد است و طبیعتا به نتیجه نمی‌رسد.
  همه ما – استثنا هم ندارد – نمی‌توانیم به بچه هایمان بگویم آنگونه باشند که ما می‌خواهیم، ما اگر با روش‌های مناسب تربیتی و اخلاقی با بچه هایمان برخورد نکنیم آن‌ها به ما گوش نمی‌دهند. چطور می‌خواهیم قانونی بنویسیم که جامعه به حرف ما گوش دهد.
  اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. اینکه فردی اعتقادی به باور‌های ما ندارد و بخواهیم به اجبار به آن‌ها بگویم براساس باور‌های ما رفتار کنید درست نیست.
  اگر کشور‌های دیگر هم قانون بنویسند که هرکس وارد کشور آن‌ها شود نباید حجاب داشته باشد آنوقت ما نمی‌گوییم آزادی و حقوق بشر کجا رفت؟ چطور وقتی دیگران قانون بنویسند که مثلا این کار را انجام دهند می‌گوییم آزادی را بهم ریختند، ولی وقتی خودمان کاری می‌کنیم آن را عین آزادی و حقوق بشر می‌دانیم.
  اگر ما کار فرهنگی و منطقی در بحث حجاب انجام ندهیم و بخواهیم به نیروی انتظامی و قوه قضاییه بگویم مشکل را حل کنند قطعا چالش‌ها و مشکلات را افزایش می‌دهیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=89440

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *