×

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان: طیور صنعتی استان گیلان عاری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است

 • کد نوشته: 8616
 • ۱۳۹۵-۱۰-۱۱
 • 61 بازدید
 • ۰
 • ایرج بنیادی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی گیلان اظهار داشت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی بحثی جدی در بخش اقتصادی کشاورزان استان گیلان محسوب می‌شود. معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه استان گیلان یکی […]

  معاون سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان: طیور صنعتی استان گیلان عاری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است
 • ایرج بنیادی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی گیلان اظهار داشت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور بومی بحثی جدی در بخش اقتصادی کشاورزان استان گیلان محسوب می‌شود.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه استان گیلان یکی از محورهای اصلی و مطرح پرورش طیور در کشور است افزود: سازمان جهاد کشاورزی گیلان همگام با دیگر نهادهای استان در مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزآی فوق حاد پرندگان اقدامات ویژه را در استان انجام داده است.

  وی بحث آموزش و اطلاع‌رسانی به کلیه واحدهای پرورش طیور و مراکز خدمات کشاورزی در خصوص بیماری مذکور را از اصلی‌ترین وظایف این معاونت عنوان و تصریح کرد: با توجه به گستره این بیماری در استان، اقدامات و مقابله با آنفلوآنزای فوق پرندگان از سوی جهاد کشاورزی در سطح استان افزایش یافته است.

  بنیادی نظارت بر جوجه‌ریزی در پرورش طیور  صنعتی را مهم‌ترین اقدام کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان دانست و تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری در طیور بومی استان و احتمال انتقال بیماری به طیور صنعتی در تمامی مناطق استان، جوجه‌ریزی باید با کنترل و نظارت ویژه در مرغداری‌ها انجام و از اقدام جوجه‌ریزی در مناطق آلوده خودداری شود.

  وی با تاکید بر اینکه در واحدهای صنعتی پرورش طیور در استان تمامی اقدامات بهداشتی زیستی رعایت می‌شود خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در واحدهای صنعتی پرورش طیور و مرغداری‌های استان دیده نشده است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=8616

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *