×

معاون طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی: کشت کنندگان دانه روغنی کلزا در کشور با اعطای تسهیلات و بیمه حمایت می‌شوند

 • کد نوشته: 6460
 • ۱۳۹۵-۰۷-۱۴
 • 205 بازدید
 • ۰
 • شاهپور شکاری ظهر امروز در نشست تخصصی دانه روغنی کلزا در سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ترویج کشت کلزا از سال ۷۸ در کشور آغاز شده است، اظهار داشت: گیلان یکی از استان‌های پیش‌بینی شده در توسعه و افزایش تولید کلزا در کشور بود. وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر زراعت […]

  معاون طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی: کشت کنندگان دانه روغنی کلزا در کشور با اعطای تسهیلات و بیمه حمایت می‌شوند
 • شاهپور شکاری ظهر امروز در نشست تخصصی دانه روغنی کلزا در سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ترویج کشت کلزا از سال ۷۸ در کشور آغاز شده است، اظهار داشت: گیلان یکی از استان‌های پیش‌بینی شده در توسعه و افزایش تولید کلزا در کشور بود.

  وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر زراعت گیلان به‌دلیل مشکلات مختلف حضور فعالی در این عرصه نداشته است، افزود: پس از ۱۷ سال شرایط ویژه‌ای برای گیلان در راستای کشت دانه روغنی کلزا در کشور به‌وجود آمده است.

  معاون مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه امسال  سطح زیرکشت کلزا در کشور ۸ برابر سال گذشته است، خاطرنشان کرد: ۵۰ رقم جدید بذر کلزا وارد عرصه کشت در کشور شده است.

  شکاری با بیان اینکه ارقام زودرس این محصول به‌منظور جلوگیری از همزمانی برداشت کلزا با نشاء محصول برنج به کشاورزان معرفی می‌شود، تصریح کرد: امسال  بخش عمده‌ای از مشکلات کشت و تولید کلزا در کشور برطرف شده است.

  معاون مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه حمایت‌ها و اقدامات ویژه‌ای در مورد اعطای تسهیلات و بیمه زارعان در حوزه کشت کلزا در کشور در حال انجام است، افزود: گیلان می‌تواند یکی از استان‌های برتر در کشت کلزا باشد.

  وی با بیان اینکه آستانه اشرفیه قطب تولید بادام زمینی در کشور است، خاطرنشان کرد: با توسعه و تنوع در ارقام سازگار این محصول در کشور می‌توان از بادام زمینی علاوه بر مصرف آجیلی به‌عنوان دانه روغنی استفاده کرد.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6460

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *