خانهفرهنگی هنریمعاون گردشگری گیلان...

معاون گردشگری گیلان خبر داد: ۳۱۰۰ تاسیسات گردشگری گیلان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

معاون گردشگری گیلان، با بیان اینکه ۳۱۰۰ تاسیسات گردشگری گیلان آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است، گفت: ۵۰ جشنواره نوروزی برگزار می شود.

به گزارش گیل و دیلم ، رضا حسن پور در گفت وگویی با اشاره به آغاز فعالیت ستاد اجرایی خدمات نوروزی استان گیلان از ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۱، اظهار کرد: با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، پیش بینی می شود که شاهد آغاز زودتر سفرهای نوروزی باشیم.

وی با بیان اینکه ۳۱۰۰ تاسیسات گردشگری گیلان آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است، افزود: ۴۷ هزار تخت برای پذیرش مسافران نوروزی در گیلان آماده شده است که با احتساب خانه مسافرهای دارای مجوز، به بیش از ۷۰ هزار تخت افزایش می یابد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همچنین از برقراری گشت های مشترک بهداشتی و امنیتی و تعزیراتی ویژه ایام نوروز از امروز تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: در این گشت ها از تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی و پذیرایی بازدید به عمل می آید و نرخ نامه ها رصد می شود تا قانونی و در معرض دید مسافران باشد.

حسن پور از برگزاری ۵۰ جشنواره و همایش و مراسم آیینی نوروز در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: از همه فرمانداران و شهرداران خواسته شده تا حداقل یک سفره هفت سین را در شهرستان خود برپا کنند تا مسافران با آداب و رسوم هر منطقه آشنا شوند.

وی با اشاره به برپایی ۱۷ سفره هفت سین در ۱۷ شهرستان گیلان، گفت: در محل فرودگاه و ایستگاه راه آهن نیز اقدام به برپایی سفره هفت سین خواهیم کرد.

معاون گردشگری گیلان از برگزاری آیین نوروزگاه در همه شهرستان ها خبر داد و بیان کرد: با همکاری شهرداران و دهیاران کلیه موزه ها و اماکن طبیعی و تاریخی شهرها آماده پذیرش مسافران می شود.

وی با بیان اینکه در بهار امسال ۴۲ میلیون مسافر به گیلان آمدند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳۰ میلیون مسافر فقط در ایام نوروز وارد گیلان شدند و شاهد افزایش ۲۰۰ درصدی ماندگاری بودیم.

حسن پور، با اشاره به ورود ۸۲ میلیون گردشگر به گیلان طی ۱۱ ماهه امسال، یادآور شد: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ نیز پیش بینی ورود ۳۰ میلیون گردشگر به گیلان را داریم.

معاون گردشگری گیلان هچنین از تمهید مقدمات برای اسکان موقت مسافران به صورت متمرکز در شهرستان ها خبر داد و یادآور شد: سعی شده از پدیده چادرخوابی جلوگیری کنیم تا علاوه بر افزایش امنیت مسافران و دسترسی آسان تر به خدمات، جلوه بد در شهر ایجاد نشود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

روزهای تلخ و شیرین دولت روحانی از زبان واعظی: روحانی و ظریف نمی‌دانستند هواپیمای اوکراینی با موشک ساقط شده است | دلسوزی برای مردم...

منیبان نوشت: محمود واعظی با اشاره به ماجرای ساقط شدن هواپیمای اوکراینی می‌گوید: روحانی بر اینکه هر چه زودتر بیانیه داده شود و هر آنچه که هست را به مردم بگویید اصرار می‌کرد. به گزارش گیل و دیلم ، محمود...

اختصاصی گیل و دیلم | ‌ اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس لاهیجان و سیاهکل + سوابق

اختصاصی گیل و دیلم | با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ ، فعالیت های انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نزدیکی موعد آن ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد . عدم اقبال عمومی نسبت به...

علم‌الهدی: امروز عده‌ای خواهان مذاکره با غرب هستند؛ در زمان پیامبر (ص) هم عده‌ای به دنبال سازش بودند / این‌طور نیست که فکر کنیم...

علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: اگر سوره محمد (ص) را بخوانید و در معانی آن تدبر کنید، برایتان محرز می‌شود که گویا ذات اقدس پروردگار آن را برای وضع امروز ما نازل کرده است. در زمان پیامبر (ص)...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.