خانهفرهنگی هنریمعاون گردشگری گیلان:...

معاون گردشگری گیلان: ۷.۵ میلیون گردشگر نوروزی به گیلان آمدند/ اشغال ۱۱۰ درصدی اقامتگاه ها

معاون گردشگری گیلان، از رشد ۱۲۰ درصدی ورود گردشگران نوروزی به استان خبر داد و گفت: هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر طی ۹ روز گذشته وارد گیلان شدند.

به گزارش گیل و دیلم ، رضا حسن پور در گفت وگویی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا روز گذشته، ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگری وارد استان گیلان شدند، اظهار کرد: از این تعداد چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر/شب اقامت داشتند.

وی از رشد ۱۲۰ درصدی ورود گردشگران نوروزی به گیلان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: ضریب اشغال اقامتگاه های گردشگری استان نیز ۱۱۰ درصد است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همچنین شهرستان های فومن، انزلی و لاهیجان را دارای بیشترین گردشگر دانست و تصریح کرد: ماسوله و قلعه رودخانه میزان بیشترین حجم از گردشگران نوروزی بودند.

حسن پور بر معرفی مسیرهای گردشگری جهت ساماندهی سفر تاکید و اضافه کرد: ساماندهی سفر با تعریف مسیرهای گردشگری جهت رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین جلوگیری از استفاده بیش از ظرفیت یک منطقه ضرورت دارد.

وی از معرفی مسیر گردشگری تفریحی – مذهبی گیلان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان مسیر گردشگری جنگلی، کوهستانی، تفریحی و مذهبی امامزاده اسحاق و امامزاده ابراهیم را به منظور انجام سفر و بازدید پیشنهاد می کند.

معاون گردشگری گیلان همچنین از تعریف مسیر گردشگری خوراک در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: گردشگری خوراک از جاذبه هایی است که می تواند تعیین کننده مقصد گردشگران فراوانی در کشور و حتی جهان باشد.

حسن پور با بیان اینکه استان گیلان با دارا بودن حدود ۴۰۰ نوع تنوع غذایی شامل پیش غذا، شیرینی، کلوچه، نان، خوراک و دسر و ثبت شهر رشت به عنوان شهر جهانی خلاق خوراک یکی از مقاصد اصلی سفر در ایران است، متذکر شد: مسیر گردشگری خوراک گیلان از مبدا رشت به مقصد آستانه اشرفیه است.

وی مسیر گردشگری خوراک را دارای تنوع غذایی فراوان محلی شامل لقد دموج، کولی بیج نان، گمج کباب، باقلا فسنجان، شیرین تره، سیر قلیه و کشتا دانست و اضافه کرد: مسافران و گردشگران با حضور در این منطقه می توانند از غذاهای محلی و خوشمزه که دارای طعم و رنگ بسزایی نیز است بهره مند شوند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.