Homeسیاسیمنصور حقیقت‌پور نائب...

منصور حقیقت‌پور نائب رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس: خالص‌سازان کلا دو اتوبوس هستند اما همه نهادها را فتح کرده‌اند/ باید یقه آنها را گرفت و پاسخگو کرد

منصور حقیت‌پور نائب رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید: خالص‌سازانی که نهاد‌های قدرت کشور را در اختیار گرفته‌اند، به لحاظ تعداد دو اتوبوس بیشتر نیستند اما همه نهاد‌های وزارتی، امنیتی و … را فتح کرده‌اند.

به گزارش گیل و دیلم ، منصور حقیقت‌پور نماینده و نایب رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴ درباره اخراج استادان از دانشگاه صحبت کرده است. بخش‌های مهم سخنان حقیقت‌پور را در ادامه بخوانید:

*‌ متاسفانه خالص‌سازی از ابتدای انقلاب جاری و ساری بوده و اکنون این شیب تند‌تر شده است. هرگروهی که بر سرکار می‌آید، سعی دارد رقیب خود را به هرشکلی که می‌تواند کنار بگذارد. کسانی که امروز در راس خالص‌سازی حضور دارند، در دهه ۶۰ اوج خالص‌سازی را روی شهید باکری انجام دادند؛ در دوره دیگر در دولت آقای احمدی‌نژاد بود که باز هم شیب بسیار تند شد و نیرو‌های زیادی از دانشگاهیان را وادار به بازنشستگی اجباری کرد.

*‌ ما باید به این درک برسیم که ایران متعلق به همه ایرانیان است، با همه دیدگاه‌ها. نقد‌ها ما را بارورتر می‌کند و هرچقدر به سمت خالص‌سازی برویم سرمایه‌های نظام را به باد می‌دهیم و باعث می‌شود این جوانان تمام توانمندی خودشان را در کشور دیگری ارائه کنند که این برای ما خسران کامل است.

*‌ نباید منتقدان را طرد کنیم بلکه باید از ظرفیت‌های آن‌ها برای بهبود عملکردمان استفاده کنیم. اصلا باید آن‌ها را بگذاریم و بگوییم ما را نقد کنید و ایرادات را بگویید.

*‌ امروز کلا دو تا اتوبوس کشور را اداره می‌کند. آیا این انصاف است؟ هزاران مدیر لایق را کنار بگذاریم آن‌وقت چندنفر را به زور وارد دانشگاه کنیم و سر کرسی علمی بنشانیم؟ خروجی این‌ها چه افرادی هستند؟

*‌ جریان خالص‌سازی امروز یک سم است و باید با آن‌ها مقابله کنیم. مردم باید در انتخابات حضور پیدا کنند و این‌ها را کنار بزنند. خالص‌سازی یک تفکر است که مبانی نظری برای خودش دارد. این جریان در اوج خشونت و ادعای انقلابی و حزب‌الهی بودن، همه افرادی که در حیطه رفتاری و تفکری آن‌ها نیستند را کنار می‌زنند و مشکل بزرگ آنجاست صرفا در یک دستگاه نیستند و همه جا را تصفیه می‌کنند.

*‌ خالص‌سازان در نیرو‌های مسلح هم حضور پیدا کرده‌اند. چرا سردار علایی امروز نباید اجازه تدریس داشته باشد؟ مگر فرمانده سپاه نبوده؟ یک درس عادی نمی‌تواند تدریس کند؟ این جریان در همه دستگاه‌ها حضور پیدا کرده و در حال گزینش و حذف افراد هستند. خالص‌سازان با شایسته‌سالاری و عدالت مخالف هستند.

*‌ خالص‌سازانی نهاد‌های قدرت کشور را در اختیار گرفته‌اند، به لحاظ تعداد دو اتوبوس بیشتر نیستند اما همه نهاد‌های وزارتی، امنیتی و … را فتح کرده‌اند. این جریان اگر ادعا دارد، بدون ائتلاف یک لیست دهد تا وزنش به دست بیاید.

*‌ به عنوان تجربه سیاسی به شما می‌گویم که هیچ چیزی همیشگی نیست. مردم همواره به جریان عقلانی و تحول‌خواه تمایل بیشتری داشته‌اند و با توجه به خواسته مردم، باید یقه همه این افراد را گرفت و آنها را پاسخگو کرد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.