×

نائب رئیس شورای شهر رشت: بودجه سال آینده شهرداری رشت ۹۰۰ میلیارد تومان مصوب شد

 • کد نوشته: 13629
 • ۱۳۹۵-۱۲-۲۷
 • 195 بازدید
 • ۰
 • نائب رئیس شورای شهر‌ رشت با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری رشت بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است گفت: ۷۸ درصد این بودجه مربوط به امور عمرانی است. به‌گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» مظفر نیکومنش نودهی عصر‌امروز در‌ جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه‌ در دوره گذشته شورای اسلامی شهر‌ رشت […]

  نائب رئیس شورای شهر رشت: بودجه سال آینده شهرداری رشت ۹۰۰ میلیارد تومان مصوب شد
 • نائب رئیس شورای شهر‌ رشت با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری رشت بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است گفت: ۷۸ درصد این بودجه مربوط به امور عمرانی است.

  به‌گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» مظفر نیکومنش نودهی عصر‌امروز در‌ جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه‌ در دوره گذشته شورای اسلامی شهر‌ رشت بیشتر پارک‌ها در مرکز شهر‌مستقر بود اظهار‌داشت: در این دوره شورا پارک‌های متعددی در محلات رشت احداث شد و با اقدامات ویژه تلاش شد‌تا امکانات شهرداری ‌در محلات شهر‌تقسیم شود.

  نائب رئیس شورای شهر‌رشت با بیان اینکه سال‌های سال حاشیه رودخانه ها در‌ شهررشت بی‌استفاده بود بیان‌کرد: با آزادسازی حاشیه رودخانه‌ها در رشت پارک‌های متعددی برای بازی کودکان احداث شده و امسال حدود ۱۶ پارک به شهررشت اضافه شده است.

  وی ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازارچه ها را یکی از اقدامات خوب شورای چهارم در‌رشت عنوان‌کرد و‌گفت: اکنون ۱۳ بازارچه در مناطق مختلف رشت فعالیت می‌کنند و دیگر نیاز نیست شهروندان برای خرید تنها به مرکز شهر مراجعه کنند.

  نیکومنش نودهی با تاکید بر‌اینکه بازارچه ها می‌توانند تبدیل به مراکز خرید مدرن در شهر شوند تصریح‌کرد: ایجاد بازارچه کمک زیادی به اشتغال‌زایی در شهر‌کرده و به طور متوسط در بازارچه‌های رشت برای ۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی شده است.

  وی با اشاره به راه‌اندازی سرای محلات در رشت بیان‌کرد: هدف از راه‌اندازی سرای محلات این بود که هر محله دارای شناسنامه باشد و تمامی افراد محل و نخبگان آن شناسایی شوند.

  نائب رئیس شورای شهر‌رشت هدف از راه اندازی سرای محلات را دسترسی آسان مردم به مسئولان شهری عنوان کرد و گفت: در سرای محلات شهرداری رشت مشاوره رایگان در حوزه های مختلف به شهروندان داده می شود.

  نیکومنش نودهی با بیان اینکه مطرح شدن رشت به عنوان شهر خلاق خوراک فرصت طلایی برای شهر محسوب می‌شود وتصریح‌کرد: پیشنهاد می‌کنم شهرکی به عنوان صنعت غذایی در رشت احداث شود.

  وی با اشاره به اینکه زمین‌های نسقی می‌توانند از امتیازات آب، برق و گاز در رشت بهره‌مند شوند‌گفت: یکی از مشکلات عمده شهر‌رشت زمین‌های نسقی و ساخت و سازهای حاشیه شهر بود و که در این خصوص مکاتبات گسترده ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گیلان انجام شده است.

  نائب رئیس شورای شهر‌رشت با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری رشت بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان مصوب شده و ۷۸ درصد این بودجه مربوط به امور عمرانی است خاطرنشان‌کرد: شاید عده‌ای بگویند باوجود محقق نشدن بودجه سال قبل بودجه امسال رشت افزایش یافته است ولی بودجه در درجه شهر اثرگذار است و باید افزایش یابد.
  منبع:تسنیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=13629

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *