×

نام‌نویسی حدود ۱۰ هزار داوطلب انتخابات شوراها در گیلان

 • کد نوشته: 14063
 • ۱۳۹۶-۰۱-۰۶
 • 163 بازدید
 • ۰
 • رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به ۹هزار و ۸۰۰ نفر رسید. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»محمد احمدی‌پور، رئیس ستاد انتخابات گیلان اظهار کرد: ۲هزار و ۹۶۵ نفر تا ساعت ۱۸ دیروز، ۵ فروردین برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و […]

  نام‌نویسی حدود ۱۰ هزار داوطلب انتخابات شوراها در گیلان
 • رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به ۹هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»محمد احمدی‌پور، رئیس ستاد انتخابات گیلان اظهار کرد: ۲هزار و ۹۶۵ نفر تا ساعت ۱۸ دیروز، ۵ فروردین برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان ثبت‌نام کردند.

  وی افزود: از این تعداد ۳۷۶نفر داوطلب شوراهای اسلامی شهر و ۲هزار و ۵۹۸ نفر داوطلب شوراهای اسلامی روستاها هستند.

  رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: از مجموع داوطلبانی که تا ساعت ۱۸ دیروز، ۵ فروردین نام‌نویسی کردند، ۲۰۴ نفر زن و ۲هزارو ۷۶۱نفر مرد هستند.

  احمدی‌پور تصریح کرد: با ثبت‌نام شدگان امروز تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان به ۹هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

  رئیس ستاد انتخابات گیلان اظهار داشت: آمار روز ششم هنوز قطعی نشده است و نام نویسی در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان ادامه دارد .

  احمدی‌پور با تاکید بر اینکه از داوطلبان تقاضا داریم ثبت‌نام را برای ساعت پایانی نگذارند، گفت: فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تا ساعت ۲۴ امروز ثبت‌نام انجام می‌دهند و درب فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تا زمانیکه داوطلبان برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند، باز است.

  وی ادامه داد: برابر اطلاعیه ستاد انتخابات کشور داوطلبان ثبت نام شوراها،‌ نگران نداشتن گواهی عدم سوء‌ پیشینه نباشند و تکمیل فرم خود اظهاری در محل فرمانداری یا بخشداری برای ثبت‌نام کافی است.

  رئیس ستاد انتخابات گیلان بیان کرد: تاکنون در روز ششم نام نویسی شهرستانهای رشت، رودسر، لاهیجان، تالش و لنگرود بیشترین ثبت نام‌ها را داشتند.

  گفتنی است؛ نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح رو دوشنبه، ۳۰ اسفند ۹۵ در فرمانداری ها و بخشداری های گیلان آغاز شد و فردا یکشنبه ششم فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت.

  بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان گیلان داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار و ۲ نسخه تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای مردان یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی طبق ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه عمومی و تصویر آن، چهار قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل برای مشمولان ماده ۲۸ قانون، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر و اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند.

  ارایه مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و ارایه اصل و یک نسخه تصویر مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت و دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان شورای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت و ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان شورای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار الزامی است.

  همچنین داوطلبانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرک معافند.

  ستاد انتخابات گیلان اعلام کرده است: داوطلبانی که در دفاتر پیش خوان دولت پیش ثبت نام کرده اند حتما باید هنگام نام نویسی نهایی علاوه بر به همراه داشتن مدارک لازم کد رهگیری پیش ثبت نام را باید همراه داشته باشند.
  منبع:ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=14063

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *