×

نباید به سرمایه گذار خارجی به چشم غارت گر ثروت ملی نگاه کرد

 • کد نوشته: 9409
 • ۱۳۹۵-۱۰-۲۷
 • 113 بازدید
 • ۰
 • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:نباید به سرمایه گذار خارجی که می خواهد از ظرفیت و بازار ایران برای سرمایه گذاری استفاده کند،به چشم غارتگر ثروت ملی نگاه کرد. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده،نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به موانع جذب سرمایه گذاری در کشور،اظهار […]

  نباید به سرمایه گذار خارجی به چشم غارت گر ثروت ملی نگاه کرد
 • عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:نباید به سرمایه گذار خارجی که می خواهد از ظرفیت و بازار ایران برای سرمایه گذاری استفاده کند،به چشم غارتگر ثروت ملی نگاه کرد.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم غلامعلی جعفرزاده،نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به موانع جذب سرمایه گذاری در کشور،اظهار کرد:در جذب سرمایه گذاری خارجی چند مشکل وجود دارد و از این جهت باید به او این حق را داد که جایی سرمایه گذاری کند که سود سرمایه اش تضمین شود.

  *با رفتار نامناسب سرمایه گذاران را فراری می دهیم

  وی با بیان اینکه باید زمینه برای فعالیت سرمایه گذار خارجی در کشور فراهم شود تا او بتواند به راحتی کار خود را انجام دهد، افزود:سرمایه گذار خارجی بدنبال تضمین حقوق مالکیت خود است و متاسفانه ما گاهی با او به گونه ای رفتار می کنیم که نه تنها راغب به انجام سرمایه گذاری نمی شود بلکه او را فراری می دهیم.

  جعفرزاده با تاکید براینکه مهم ترین فاکتور برای سرمایه گذاری ضریب امنیت است،تصریح کرد:در حال حاضر و در شرایط فعلی منطقه ایران به لحاظ امنیتی وضعیت بسیار خوبی دارد و حداقل اگر کسی بخواهد در منطقه سرمایه گذاری کند،وضعیت ما نسبت به بسیاری از کشورهای خاورمیانه از جمله عراق،ترکیه،پاکستان و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار بهتر است.

  *در کشور مشکل جذب سرمایه گذاری وجود دارد

  عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور مشکل جذب سرمایه گذاری وجود دارد، خاطرنشان کرد:در داخل ما نمی توانیم سرمایه وارد شده را جذب و از آن استفاده کنیم که باید برای آن تدبیر کرد، البته اقدامات ابتکاری در این زمینه از جمله تشکیل کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان ها در حال انجام شدن است.

  جعفرزاده تاکید کرد:با رفع موانع سرمایه گذاری در کشور به جای اینکه ما دنبال سرمایه گذار خارجی باشیم،او به دنبال ما می دود مشروط به آنکه بتوانیم بروکراسی های غیر ضرور اداری را کاهش دهیم و تضامین لازم حقوق مالکیتی را به او بدهیم.

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:این تصور اشتباه است که ما به سرمایه گذار خارجی به چشم غارتگری نگاه کنیم که تنها برای بردن اموال دارایی ما وارد کشور شده است، بلکه باید امور کار او را تسهیل کرده و زیرساخت های لازم را برای فعالیت او ایجاد کنیم چراکه او آمده کار خود را انجام دهد و ما باید توان استفاده از این فرصت را داشته باشیم.

  *یکی از عوامل عدم جذب سرمایه گذاری خارجی فضای سیاسی کشور است

  عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین یکی دیگر از عوامل عدم جذب سرمایه گذاری خارجی را فضای سیاسی کشور عنوان کرد و گفت:حضور سرمایه گذار تحت تاثیر غباآلود بودن فضای سیاسی کشور قرار گرفته است در حالی که سرمایه گذارانی که بعد از مدت ها به ایران آمده اند احساس می کنند آمریکا سر آن ها را کلاه گذاشته و از بازار ایران محروم شده اند و قصد ورود به کشور را دارند که ما باید بتوانیم این موضوع را برای آن ها تسهیل کنیم./ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=9409

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *