×

نخست وزیر عراق : موصل را هم بزودی آزاد می کنیم

 • کد نوشته: 3619
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۷
 • 66 بازدید
 • ۰
 • حیدر عبادی نخست وزیر عراق از مردم این کشور خواسته تا آزادی کامل فلوجه از کنترل گروه داعش را جشن بگیرند. ساعاتی پس از آنکه ژنرال عبدالوهاب الساعدی، فرمانده نیروهای ضدتروریسم عملیات فلوجه اعلام کرد که با پاکسازی کامل این شهر از دست داعش، نبرد فلوجه پایان یافته، نخست وزیر عراق که در مقابل بیمارستان […]

  نخست وزیر عراق : موصل را هم بزودی آزاد می کنیم
 • حیدر عبادی نخست وزیر عراق از مردم این کشور خواسته تا آزادی کامل فلوجه از کنترل گروه داعش را جشن بگیرند.

  ساعاتی پس از آنکه ژنرال عبدالوهاب الساعدی، فرمانده نیروهای ضدتروریسم عملیات فلوجه اعلام کرد که با پاکسازی کامل این شهر از دست داعش، نبرد فلوجه پایان یافته، نخست وزیر عراق که در مقابل بیمارستان اصلی فلوجه ایستاده بود و پرچم عراق را تکان می‌داد در تلویزیون این کشور ظاهر شد و وعده داد که موصل هم بزودی آزاد خواهد شد :

  “امروز نیروهای ما فلوجه را آزاد کردند در حالیکه هم‌اکنون مشغول نبرد در موصل هم هستند.”

  “داعش در عراق جایی ندارد. ما همه‌جا آنها را دنبال خواهیم کرد. همانطور که وعده کرده بودیم پرچم عراق را در فلوجه برافراشته خواهیم کرد، بزودی با کمک قهرمانان‌مان این پرچم را در موصل هم به اهتزاز در خواهیم آورد. من از عراقی‌ها می‌خواهم که امروز را جشن بگیرند.

  JamNewsImage17565806

  فلوجه در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد، اولین شهری بود که در ژانویه ۲۱۰۴ به دست داعش افتاد. این گروه سپس بخش‌های بزرگی را در شمال و غرب عراق و شرق سوریه در کنترل خود گرفت  اما در هفته‌های اخیر این گروه بخش‌های قابل توجهی از مناطق تحت کنترل خود را در عراق و سوریه از دست داده است.

  تقریبا از یک ماه پیش ارتش عراق با همراهی شبه‌نظامیان شیعه و حمایت هوایی نیروهای ائتلاف ، عملیات پس گرفتن فلوجه را آغاز کردند اما نگرانی در مورد سرنوشت ده‌ها هزار غیرنظامی ساکن شهر پیش‌روی در داخل شهر را کند کرد.

  به گفته ارتش عراق ۱۸۰۰ نفر از نیروهای داعش در آزاد سازی فلوجه کشته شده‌اند.

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3619

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *