×

نشست خبری رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با اصحاب رسانه

 • کد نوشته: 3324
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۳
 • 66 بازدید
 • ۰
 • به گزارش اختصاصی گیل و دیلم: عصر روز چهارشنبه نشست خبری  رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با اصحاب رسانه برگزار شد. پیش از همه چیز و در بدو ورود به اداره اوقاف تغییراتی که از دم در اداره تا درون اداره آن بوجود آمده بود یا در حال اجرا بود و […]

  نشست خبری رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با اصحاب رسانه
 • به گزارش اختصاصی گیل و دیلم: عصر روز چهارشنبه نشست خبری  رئیس جدید اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با اصحاب رسانه برگزار شد.

  پیش از همه چیز و در بدو ورود به اداره اوقاف تغییراتی که از دم در اداره تا درون اداره آن بوجود آمده بود یا در حال اجرا بود و همچنین حضور کارمندان با توجه به ساعت برگزاری جلسه  جلب توجه می کرد.

  جلسه راس ساعت ۱۴:۳۰ شروع شد.

  اختصاصی گیل و دیلم: حجت الاسلام مهدی بازدار، رییس اداره اوقاف و امورخیریه  لاهیجان و سیاهکل در ابتدای این نشست با بیان این که خبرنگاران در جایگاه با ارزشی قرار دارند افزود: بنده کار بدون اصحاب رسانه را کار مرده و ضعیف می‌دانم، وجود خبرنگار باعث آرامش و امنیت می‌شود،همیشه اصحاب رسانه برایم جایگاه خاص داشته اندچون خبر نگاران امین و رابط بین مردم و م هستند. امیدوارم در این مدتی که در کنار همدیگر هستیم بحث حفظ و امانت داری در بحث خبر که باید اتفاق بیافتد، تحقق یابد.

  وی با اشاره به اینکه خبرنگاران زبان گویای شهر هستند و تاکید داشتند که هر چقدر خبرنگاران بهتر عمل کنند، مردم می توانند مطمن تر  و اگاه تر بشوند و تصمیم گیری آن ها عجولانه نخواهد بود و هر چقدر خبرنگاران سستی داشته باشند مردم متضرر می شوند.

  ایشان وظایف خبرنگاران را در ۳ اصل بیان کردند:

  1. درریافت خبر
  2. امانت داری خبر بدون دخل و  تصرف در آن
  3. انتقال خبر

  وی تصریح کرد : من خبر ها را خوب رصد می کنم، مردم آنچه را که از من شنیدند و اگر تکذیبیه ای نیز از طرف بنده داده نشد درست است، چرا که بار ها دیده شده در بحث خبر نقل‌هایی از من بیان می‌شود که گفته بنده نیست.

  آمده‌ام تا در این شهر واقعا تغییرات به وجود آورم و کار کنم

  انتقاد، خوب و سازنده است اما بیان انتقادات می‌بایست صادقانه باشند نه خصمانه؛ یک سری از انتقادات جای پاسخ دادن ندارند و دلیلی برای هدر دادن وقت و انرژی خود در آن نمی‌بینم چرا که بنده آمده‌ام تا در این شهر تغییرات به وجود آورم آمده‌ام تا در این شهر کار کنم.

  وی افزود: در همین مدت کوتاه چند روزه انتصاب بنده به اندازه چندین ماه کار انجام شده است و بازخورد آن را به راحتی می‌توانید ببینید؛ هم‌اکنون در همین اداره نیز می‌توانید مشاهده کنید که کارکنان در ماه مبارک رمضان تا همین الان که ساعت ۱۶:۲۰ است به عنوان تنها اداره در لاهیجان و سیاهکل است که مشغول به کار هستند ودر این مدت که آمده ام تا ساعت ۱۸ الی ۱۹  در اداره مشغول خدمت هستند که این خود نشانگر این است که باید تغییرات اتفاق بیفتد و کارهای فرهنگی انجام بشود.

  ایشان در ادامه گفتند: یک سری کارهای فرهنگی را انجام خواهیم داد که در استان کسی نتواند انجام بدهد و نمی تواند انجام بدهد و حتی اصلا در فکر انجام این کار نیست.همان طور که در شهرستان لنگرود  در دوران خدمت بنده این کارها صورت گرفت. به عنوان مثال اولین و تنها اطاق عقد در منطقه که در امام زاده محمد سفید آستانه وجود دارد یا تنها الِمان سازمان اوقاف در کشور که در امام زاده محمد وجود دارد را نام برد.

  بقعات باید تبدیل به قطب فرهنگی بشوند

  ایشان با اشاره به این سخن مقام معظم  رهبری که بقعات باید تبدیل به قطب فرهنگی بشوند فرمودند: سیاست و اهداف سازمان من قول ۳ محور می گردد:

  1. بهره وری اقتصادی، موقوفات احیا گردند و سرمایه گذاری بشوند و عواید آن برگردانده شود به مردم
  2. کار فرهنگی در سطح شهرستان
  3. بحث قرآنی

   در  ایام اعیاد برنامه‌های فرهنگی هنری شاد در امام زادگان و اماکن مذهبی اجرا می‌شود

  رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان از اجرای برنامه های فرهنگی هنری شاد در مناسبت ها و اعیاد در امام زادگان و اماکن مذهبی خبر داد و گفت: از بازیگران برای حضور در این مکان ها دعوت خواهیم کرد چرا که بر این باوریم امام زاده فقط برای گریه و مراسم عزا نیست گرچه هرچه که داریم از محرم و صفر است.

  حجت الاسلام بازدار اظهار کرد: از اینکه آمده ام در شهر خودم برای مردم شریف، غیور، ولایت‌مدار، با ریشه و سابقه خدمت می‌کنم بسیار خوشحالم؛ در شهری زندگی می‌کنیم که مذهب شیعه را، مدیون گذشتگان من و شما هستند، افتخار ما است در جوار بزرگ مردانی همچون میرشمس الدین زندگی می‌کنیم.

  یک قدم از آنچه که منافع سازمان من است عقب‌نشینی نخواهم کرد

  ایشان فرمودن: بنده با هیچکسی صیغه اخوت نبسته‌ام  و  همان طور که گذشته ام نشان می دهد، آنچه را که قانون به من دستور داده است با رعایت حق و حقوق مردم انجام خواهم داد و حتی یک قدم از آنچه که منافع سازمان من است عقب‌نشینی نخواهم کرد، اوقاف یک نهاد ولایتی است، امیدواریم که در خدمت ولایت باشیم تا بتوانیم عاقبت بخیری خود را تضمین کنیم.

  تخفیف ویژه تا پایان تیرماه

  ایشان فرمودند: تا پایان تیرماه تخفیف ویژه برای عزیزان بزرگوار اعم از متصرفین و مستاجرین که با ما انعقاد قرارداد داشته یا نداشته یا می خواهند قرارداد ببندند در خصوص حقوق پرداخت موقوفات خودشان تعلق می گیرد. در همین راستا برگه های تخفیفی هم صادر شده و بنر های تبلیغاتی آن در رودبنه نصب شده و همچنین تبلیغاتی در سطح شهر صورت می گیرد.

  مراسم بزرگداشت سردار شهید ناظری برای اولین بار در شهرستان لاهیجان برگزار می‌شود

  حجت الاسلام بازدار در ادامه از برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید ناظری برای اولین بار در شهرستان لاهیجان در روز یکشنبه ششم تیرماه بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد جامع شهرستان خبر داد و افزود: این مراسم با همکاری سپاه پاسداران و امام جمعه شهرستان برگزار خواهد شد که احتمالا فرزند شهید ناظری نیز در این مراسم حضور خواهد داشت.

   

  رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاهیجان در پاسخ به سوال خبرنگار بامردم در مورد امکان اجرای طرح اختصاص موقوفات به افراد خاص ( زوج های جوان، بی سرپرستان، بیماران و …) در شهرستان لاهیجان اظهار کرد:

  ما اگر بخواهیم مطالبات خود را از مردم بگیریم و موقوفات جدید را در راستای این طرح اختصاص دهیم و رسانه ها نیز کمک کنند تا حق و حقوق موقوفات پرداخت شود به راحتی می‌توان این کار را ساماندهی کرد. همچنین اگر دولت بخواهد از اوقاف حمایت کند بار بسیار بزرگی از دوش خود دولت برداشته خواهد شد. به عنوان مثال در شهرستان لنگرود در زمان خدمتم  نزدیک به ۴،۵ میلیارد تومان کار عمرانی کردیم و از این مقدار ۱۰۰ میلیون تومان هم اعتبار دولتی نرسید.

  به بهترین پیشنهادات و طرح های فرهنگی برای هفته وقف هدایای ارزنده ای تقدیم خواهم کرد

  حجت الاسلام بازدار در پایان اظهار کرد: بنده با جان و دل و با کمال میل از طرح ها و ایده های عزیزان استقبال خواهم کرد امیدوارم فضای حاکم به گونه ای باشد که تعامل وجود داشته باشد؛ بنده به بهترین پیشنهادات و طرح های فرهنگی برای هفته وقف هدایای ارزنده ای تقدیم خواهم کرد، صاحب نظران می‌توانند طرح ها و پیشنهادات خود را با مراجعه به اداره اوقاف شهرستان لاهیجان واقع در خیابان نیما با ما در میان بگذارند.

  IMAG2378

  IMAG2379

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3324

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *