×

نماز عید سعید فطر در رشت به امامت آیت الله قربانی برگزار شد

 • کد نوشته: 4049
 • ۱۳۹۵-۰۴-۱۶
 • 138 بازدید
 • ۰
 • آیت الله زین العابدین قربانی روز چهارشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر در رشت افزود: امت اسلامی دچار سه معضل بزرگ شده که یکی از آنان ایجاد تفرقه بین مسلمانان است. وی با اشاره به کشته شدن زنان و کودکان بی گناه مسلمان توسط گروه های تکفیری، این مسئله را نتیجه اقدامات گروه […]

  نماز عید سعید فطر در رشت به امامت آیت الله قربانی برگزار شد
 • آیت الله زین العابدین قربانی روز چهارشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر در رشت افزود: امت اسلامی دچار سه معضل بزرگ شده که یکی از آنان ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.
  وی با اشاره به کشته شدن زنان و کودکان بی گناه مسلمان توسط گروه های تکفیری، این مسئله را نتیجه اقدامات گروه های افراطی که به دور از اندیشه ناب دینی هستند، خواند و آنها را از حقیقت اسلام ناب محمدی (ص) دور دانست.
  امام جمعه رشت یکی دیگر از مشکلات امت اسلام را دوستان را جای دشمن دیدن و دشمنان را جای دوستان گماشتن ذکر و اضافه کرد: در این زمینه هم اینک شاهد آن هستیم که بعضی از دولت های اسلامی، اسرائیل غاصب را دوست خود می پندارند که این، امری غلط و نادرست است.
  نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به درگذشت تعدادی از روحانیون بنام استان در روزهای اخیر، برای آنان از درگاه حق تعالی طلب رحمت و مغفرت کرد.
  آیت الله قربانی همچنین به پرداخت زکات فطریه اشاره و بیان کرد: زکات فطریه، مکمل روزه است و کسی که روزه می گیرد و یا معذور از روزه گرفتن است، باید زکات خود را به مستمندی که می شناسد، بدهد یا در اختیار نهادهای خیریه قرار دهد تا آنها به دست مستمندان برسانند.
  نماز عید سعید فطر پس از یک ماه روزه داری و بندگی مردم مومن و خداجوی رشت، امروز (چهارشنبه) در خیابان های اطراف میدان مصلی برگزار شد.

  منبع: ایرنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=4049

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *