خانهاجتماعینماینده لاهیجان و...

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس: رودخانه لاهیجان با آلودگی ناشی از فاضلاب مواجه است

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با اشاره به معضل پسماند در کشور به ویژه استان های شمالی، بیان کرد: بهترین راهکار فرهنگ سازی تولید کمتر زباله است.

رسول فرخی اضافه کرد: در شهرستان لاهیجان دفن بهداشتی انجام می شود و پیگیر زباله سوز هم هستیم.

به گزارش گیل و دیلم ، نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه پسماند و فاضلاب برای مردم هزینه های درمانی به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: رودخانه لاهیجان با آلودگی ناشی از فاضلاب مواجه است؛ پروژه ساماندهی فاضلاب سیاهکل نیز در حال پیگیری بوده و تاکنون پیشرفت ۲۰ درصدی داشته است.

وی از اداره کل حفاظت محیط زیست با محوریت فرمانداران و شوراهای شهر و روستا خواست تولید زباله کمتر را پیگیری کنند.

فرخی، از آمادگی سرمایه گذار برای راه اندازی اکوپارک لاهیجان در محوطه ۱۰۰ هکتاری خبر داد و اضافه کرد: این اکوپارک مقصد گردشگری خواهد بود و برای بالغ بر ۳۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند لذا باید از طریق پنجره واحد فرایند صدور مجوزها را تسریع ببخشیم تا سرمایه گذاران ترغیب شوند.

وی، شوراها را حلقه های واسط مردم و مسئولان در حکومت مردم سالاری دینی دانست و اظهار کرد: مجلس یازدهم به دنبال برگزاری انتخابات شوراها به نحو احسن و تقویت شوراها و افزایش اختیارات آنها و ارتقای نظارت فراقوایی است.

وی با بیان اینکه مجلس بر سپردن کارهای خدماتی حوزه شهر به شورا تاکید دارد، افزود: شوراها باید بر فرایند عملکرد مدیریت شهری نظارت داشته باشند تا موازی کاری با دستگاه های خدمات رسان همچون آب و برق و گاز ایجاد نشود.

نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی ویژه خبری باران، در ادامه به روند اصلاح قانون انتخابات اشاره کرد و متذکر شد: باید تدابیری اندیشیده شود تا شایسته گزینی رقم بخورد و لذا باید احزاب سیاسی را در چارچوب قانون رشد دهیم تا پاسخگوی عملکرد نمایندگان باشند.

فرخی همچنین بر شفافیت انتخابات قوای سه گانه تاکید کرد و گفت: مردم باید بدانند که نمایندگانشان در مجلس برای پیگیری امور چه آرایی دارند و آیا این آرا براساس مطالبات آنان هست تا خیر.

وی با بیان اینکه در اصلاح قانون انتخابات مهلت احراز صلاحیت ۶۰ روز به ۱۳۴ روز افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: اعضای هیئت نظارت و شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها فرصت کافی خواهند داشت؛ همچنین به جرایم انتخاباتی اضافه خواهد شد تا یک انتخابات سالم برگزار شود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، به روند احداث سد دیلمان در شهرستان سیاهکل اشاره و عنوان کرد: سد دیلمان آرزوی ۵۰ ساله مردم سیاهکل بوده که هم اکنون پیشرفت ۱۵ درصدی دارد و لذا توانستیم در بودجه امسال اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی را اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه سد دیلمان مشکل آب شرب و کشاورزی و صنعت شهرستان را رفع می کند، ادامه داد: در حوزه چای به دنبال اقتصادی کردن این محصول کشاورزی هستیم که شرط آن تعرفه در بورس و کشف قیمت است.

فرخی از دولت خواست برای حمایت از چایکاران واردات را به بعد از فروش چای داخلی موکول کند و افزود: تقویت صندوق توسعه صنعت چای و پرداخت تسهیلات به زراعی از دیگر حمایت های دولت برای چایکاران است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.