خانهاجتماعینماینده ولی فقیه...

نماینده ولی فقیه در گیلان: آمار تغییر کاربری‌ها در گیلان کمرشکن است/ هجوم زمین‌خواران از سایر کشورها

نماینده ولی فقیه در گیلان به ضرورت توجه به ویلاسازی و کوچک‌سازی در بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: آمار تغییر کاربری‌ها در استان کمرشکن است و باید جلوی آن را گرفت.

به گزارش گیل و دیلم ، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن استان گیلان با ایشان، اظهار کرد: یکی از رمزهای مانایی جمهوری اسلامی این است که مسئولان خود را خدمتگزار مردم می‌دانند و نظام اسلامی خود را موظف به خدمات‌رسانی به مردم می‌داند.

نماینده ولی فقیه در گیلان عمده‌ترین بخش خدمات‌رسانی‌ها را مربوط به مسکن دانست و تصریح کرد: در مناطقی مانند ایلام، کردستان، چابهار و سیستان، خدمات بسیار نظام اسلامی در خدمات‌رسانی به مردم قابل مشاهده است؛ اگرچه هنوز در برخی از مناطق مشکلاتی وجود دارد.

وی گفت: اگر دولت بتواند دلار را از معادلات اقتصادی حذف کند بسیار موفق خواهد بود؛ البته این مقوله هم منوط به این است که کشور از یک اقتصاد با دوام و زیربنای محکم اقتصادی برخوردار باشد لذا یکی از ضررهای کشور، وابستگی به دلار و نفت است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدمات متعدد نظام اسلامی نباید نادیده گرفته شود افزود: در گذشته، بسیاری از روستاهای نزدیک از عادی‌ترین امکانات محروم بودند اما نظام اسلامی در شرایط تحریم و مطالبات فراوان مردم توانست خدمات متعددی ارائه دهد و این روستاها امروز از امکانات شهری برخوردارند که نباید نادیده گرفته شود.

وی با اشاره به ضرورت توجه به خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: زمانی‌که طرح تسطیح اراضی شالیزاری مطرح شده بود، جمعی از مردم مخالفت کردند و هنوز هم در بعضی روستاها سر این موضوع دعواست؛ در حالی که به برکات طرح که منجر به کاهش هزینه‌ها، حمل بهتر محصول و عبور ماشین‌آلات کشاورزی شده توجه نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: برخی طرح‌ها موجب ایجاد رفاه برای روستاییان، زیباسازی مناطق و افزایش ارزش منازل مردم می‌شود اما عده‌ای به برکات و اثرات آن توجه نمی‌کنند لذا باید درباره طرح هادی فرهنگ‌سازی رسانه‌ای شود تا مردم باور کنند که این طرح‌ها به نفع آنان است.

امام جمعه رشت با اشاره به مشارکت ستودنی مردم ایران در امور خیرخواهانه تصریح کرد: در وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله در کشور همواره شاهد کمک‌های مردمی برای کمک‌ به آسیب‌دیدگان هستیم که نشان‌دهنده دین‌داری مردم است.

وی به ضرورت توجه به ویلاسازی و کوچک‌سازی در بنیاد مسکن اشاره و بیان کرد: هر طرحی قبل از راه‌اندازی باید از زیرساخت مستحکم برخوردار باشد؛ از طرفی به گفته روانشناسان یکی از علل و عوامل بیماری‌های روحی و روانی، خانه‌های آپارتمانی است لذا طرح ویلاسازی و کوچک‌سازی در روستاهای گیلان می‌تواند مورد توجه باشد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به ضرورت عدم‌ به‌کارگیری اسم لاتین و اصطلاحات انگلیسی در نامگذاری ساختمان‌ها تاکید کرد: مهندسازان و انبوه‌سازان به این مقوله توجه کنند و در نامگذاری ساختمان‌سازی‌ها از اصطلاحات فارسی استفاده شود.

وی در ادامه از مدیران و معاونین بنیاد مسکن استان خواست که خودصیانتی و نظارت سخت بر مجموعه را مورد توجه ویژه قرار دهند و گفت: بخشی از آثار منفی در کشور، ناشی از عدم خودصیانتی بعضی مدیران است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آمار تغییر کاربری‌ها در استان کمرشکن است و باید جلوی آن را گرفت افزود: افزایش قیمت زمین، نیاز مردم و هجوم زمین‌خواران از سایر کشورها به استان گیلان از علل و عوامل تغییر کاربری‌ها است که باید جلوی آن را گرفت و برخی نیز هدفشان از تغییر کاربری رسیدن به سرمایه‌های کلان است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.