×

نمایندگان به انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک رأی موافق دادند/ بده بستان کلامی جعفرزاده و لاهوتی

 • کد نوشته: 5271
 • ۱۳۹۵-۰۶-۱۰
 • 152 بازدید
 • ۰
 • نمایندگان مجلس، کلیات و ماده واحده طرح انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک را تصویب کردند. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی کلیات طرح انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک را با ۱۸۲ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از […]

  نمایندگان به انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک رأی موافق دادند/ بده بستان کلامی جعفرزاده و لاهوتی
 • نمایندگان مجلس، کلیات و ماده واحده طرح انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک را تصویب کردند.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی کلیات طرح انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک را با ۱۸۲ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۱ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

  همچنین نمایندگان مجلس ماده واحده این طرح را نیز با ۱۷۷ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

  در ماده واحده این طرح آمده است: به منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای شرکت قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت‌های پارالمپیک، بین‌المللی، قاره‌ای و منطقه‌ای، با رعایت مقررات بین‌المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار مختلف جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۹/۴/۱۳۷۳ با اصلاحات بعدی آن قرار می‌گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می شود و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

  تبصره ۱- دو نفر نماینده از کمیسیون‌های فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در کمیته پارالمپیکی حضور خواهند داشت.

  تبصره ۲- از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می‌شوند.

  تبصره ۳- اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

  لاهوتی: انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک به نفع جامعه معلولان نیست

  همچنین مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان مخالف این طرح گفت: قانون اساسنامه المپیک در سال ۶۰ به تصویب رسیده و اساسنامه فعلی قابل قبول است و در سال ۷۳ قانون کمیته المپیک جزء فهرست نهادهای غیردولتی قرار گرفت بنابراین اگر در حال حاضر برای پارالمپیک تصمیم جداگانه‌ای اتخاذ گردد به نفع جامعه معلولان نیست.

  جعفرزاده: افراد معلول برای دریافت پول از کمیته المپیک دچار مشکل هستند

  در ادامه غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی به عنوان موافق این طرح گفت: کمیته پارالمپیک زیرمجموعه المپیک است و افراد معلول برای دریافت پول دچار مشکل هستند با توجه به اینکه این افراد امروز برای شرکت در مسابقات عازم می‌‌شوند باید با تصویب این طرح مسائل مالی آن‌ها را به صورت مستقل انجام داد.

  بده بستان کلامی جعفرزاده و لاهوتی

  گفتنی است جعفرزاده در تذکری تاکید کرد که مشخص نیست آقای لاهوتی جزء موافق و یا مخالف این طرح هستند زیرا آقای لاهوتی خود از امضاکنندگان این طرح بودند.

  در ادامه لاهوتی با استناد به تذکر ماده ۷۹ آئین‌نامه مجلس به مزاح، خطاب به جعفرزاده گفت: جناب آقای جعفرزاده برای طرح و درک بهتر مطالب در صحن مجلس بهتر است در کلاس‌هایی که معاون اجرایی رئیس مجلس در نظر گرفته‌اند، صبح‌ها شرکت کنند.

  PicsArt_08-31-03.07.42

  منبع : خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5271

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *