خانهاجتماعینوری قزلجه :...

نوری قزلجه : «نمی‌توان بخشی از جامعه را کنار گذاشت و انتظار آباد کردن کشور را داشت»/ «روزهای تورمی کماکان با مردم ما همراه خواهد بود»

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روزهای تورمی کماکان با مردم و جامعه ما همراه خواهد بود، گفت: ما در بحث مدیریت منابع انسانی، با بحران مواجه هستیم. نخبگان زیادی در کشور داریم که به دلایل سلایق سیاسی، کنار گذاشته شده و کشور را از حضور آنها محروم کردیم که اگر این نگاه‌ها تعدیل نشود، نمی‌توان انتظار پیشرفت کشور را داشت.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از شفقنا ،آقای غلامرضا نوری قزلجه در گفت‌و‌گویی در رابطه با چالش های اصلی حوزه اقتصادی و معیشتی کشور در سال جدید، گفت: سال خوبی را برای مردم و کشور آرزو می کنیم و دوست داریم که سال خوبی از نظر اقتصادی باشد، اما اقتصاد، با ای کاش و آرزو، درست نمی‌شود بلکه باید فعالیت‌های اقتصادی شکل بگیرد. آنچه که در لایحه بودجه تصویب شد، حاکی از این است که این روزهای تورمی و روزهای سخت معیشتی کماکان با جامعه و مردم ما همراه خواهد بود.

وی افزود: به نظر من دولت به جای فرافکنی و پرداختن به حواشی ، باید کاری برای اقتصاد انجام دهد. اقتصاد کشور، کاملا به موضوع تحریم ها، مذاکرات هسته‌ای، پیوستن به FATF و جذب سرمایه های خارجی گره خورده است که دولت باید در این راه قدم بردارد در غیر این صورت مردم فقط در جامعه، زنده مانی خواهند کرد. البته من نمی گویم از پای در می آییم ولی حال مردم از نظر معیشت خوب نخواهد شد؛ لذا انتظار داریم که دولت برای اقتصاد کشور که راهکارهای سیاسی و اقتصادی دارند، کاری انجام دهد.

وی در رابطه با معضلات و موانع داخلی کشور که مانع از بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌شود، اظهار داشت: یکی از مسایل، توجه جدی به بخش خصوصی است که مقام رهبری هم به آن تاکید داشتند اما تا کنون به طور شایسته محقق نشده است. اما الان اقتصاد بیشتر دست بخش‌های شبه دولتی و بنیادها و نهادها است نه بخش خصوصی و اراده ای برای تغییر این وضعیت نیست و موضوع مولدسازی هم کاملا ضد خصوصی سازی خواهد بود.

آقای نوری با اشاره به توجه نظام سیاسی کشور به نخبگان، گفت: باید بتوانیم نخبگان اقتصادی خصوصا نخبگان فکری را در کشور نگه داریم. چراکه نخبگان، پیشران توسعه اقتصادی کشور هستند و اگر بتوانیم انها را نگه داشته و برای فعالیت آنها فرصتی ایجاد کنیم شرایط قطعا بهتر از این خواهد شد. اما از نظر سیاسی بخشی از جامعه به بازی گرفته نشده و در حاشیه هستند که در توسعه کشور تاثیر می گذارد.

وی خاطرنشان کرد: ما در بحث مدیریت منابع انسانی، با بحران مواجه هستیم. نخبگان زیادی در کشور داریم که به دلایل سلایق سیاسی کنار گذاشته شده و کشور را از حضور آنها محروم کردیم اگر این نگاه‌ها تعدیل نشود نمی توان انتظار پیشرفت کشور را داشت. نمی توان دو سوم جمعیت، سیاسیون و مدیران کشور را کنار بگذاریم و انتظار آباد کردن کشور را داشته باشیم. همین بی انگیزگی‌ها باعث شده که نتوانیم در حوزه مذاکرات هسته ای به نتیجه برسیم. ابتدا برجام را اتش زدند و بعد متوجه شدند راه اصلی، همین توافق است و الان هم بهانه می آورند که راه، سخت است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ورود ۳۱۱ هزار خودرو به گیلان در آخر هفته

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود ۳۱۱ هزار و ۷۲۶ وسیله نقلیه به استان گیلان طی چهار روز گذشته خبر داد و گفت: شاهد رشد ۴۱ درصدی ورود به استان هستیم. به گزارش گیل و دیلم...

ترافیک روان در جاده‌های گیلان

رییس پلیس راه گیلان از ترافیک عادی و روان در همه جاده‌های ورودی و خروجی استان خبر داد. به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ جاور صفاری گفت: به رغم تعطیلات پیش رو و ورود مسافران به گیلان، هم اکنون...

نماینده مجلس: اطرافیان رئیسی افرادی را برای پست‌های مهم سفارش می‌کنند که توانایی اداره بخشداری را هم ندارند

حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل در مجلس یازدهم با انتقاد از مدیران دولت رئیسی می‌گوید: فردی که برای وزارت و استانداری انتخاب می‌شود باید توانمندی داشته باشد که بتواند بار‌های سنگین وزارتخانه و استانداری را به دوش بکشد. انتخاب بد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.