×

نیکفر : تبعات مخرب زیست‌محیطی کارخانه‌سیمان در منطقه دیلمان/ لزوم احداث مسیر اختصاصی برای کارخانه

 • کد نوشته: 5099
 • ۱۳۹۵-۰۵-۳۱
 • 106 بازدید
 • ۰
 • نماینده مردم لاهیجان‌ و‌سیاهکل در مجلس با بیان تبعات‌ مخرب زیست‌محیطی و‌گردشگری کارخانه‌ سیمان دیلمان، گفت: با هماهنگی سازمان‌های ذیربط مسیر اختصاصی برای‌تردد به کارخانه و حمل‌بار سیمان در‌دستور ساخت قرار گرفته است. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در واکنش به انتقادات مطرح در خصوص خسارت کارخانه سیمان در جاده […]

  نیکفر : تبعات مخرب زیست‌محیطی کارخانه‌سیمان در منطقه دیلمان/ لزوم احداث مسیر اختصاصی برای کارخانه
 • نماینده مردم لاهیجان‌ و‌سیاهکل در مجلس با بیان تبعات‌ مخرب زیست‌محیطی و‌گردشگری کارخانه‌ سیمان دیلمان، گفت: با هماهنگی سازمان‌های ذیربط مسیر اختصاصی برای‌تردد به کارخانه و حمل‌بار سیمان در‌دستور ساخت قرار گرفته است.
  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در واکنش به انتقادات مطرح در خصوص خسارت کارخانه سیمان در جاده سیاهکل-دیلمان، گفت: احداث کارخانه سیمان در منطقه دیلمان برای بهبود اقتصاد منطقه و با سرمایه‌گذاری بالا انجام گرفته اما تبعاتی برای منطقه به جا گذاشته که در حال پیگیری برای ساماندهی و ایجاد وضعیت مطلوب است.

  نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت فعلی سبب بروز آسیب‌هایی به محیط‌زیست اطراف شده و مشکلاتی هم از جهت گردشگری برای منطقه ایجاد کرده است، افزود: کارخانه سیمان منطقه دیلمان و راه‌هایی که به این کارخانه منتهی ‌می‌شود به شدت روستاها و بخش دیلمان را تحت تاثیر قرار داده به گونه‌ای که مردم نگران تخریب‌ راه‌ها و محیط‌زیست این منطقه هستند.

  وی با بیان اینکه مسئولان مربوطه در منطقه در تلاش هستند برای رفع مشکل، مسیر ۱۵ کیلومتری را به طور اختصاصی برای رفت وآمد به این کارخانه احداث کنند، تصریح کرد: برای رفع آسیب‌ها و تبعات مخرب، تملک اراضی برای احداث مسیر اختصاصی مذکور صورت گرفته همچنین با اداره منابع طبیعی نیز هماهنگی جهت احداث این مسیر انجام گرفته است.

  نیکفر با یادآوری تاریخی بودن منطقه سیاهکل-دیلمان، گفت: برای احداث مسیر اختصاصی رفت و آمد به کارخانه سیمان اقدامات جهت اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال پیگیری است، صورت جلسه و قراردادی هم بین مسئولان ذی‌ربط تدوین و تهیه شده تا راه دسترسی مردم به روستاها بازسازی و مسیر اختصاصی کارخانه سیمان جهت رفع مشکلات احداث شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مسیر اختصاصی مذکور از تردد خودروهای حمل بار سیمان در مسیر سیاهکل- دیلمان جلوگیری می‌کند.

  منبع : خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5099

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *